Elvenar

Elvenar cover Žánr: Strategie
Datum vydání: 08.04.2015
Výrobce: InnoGames
Distributor: Google Play, App Store
Licence: Free to play
Platforma: Browser, Android, iOS

Hrát


Bájný svět Elvenaru je opředen nejedním tajemstvím. K těm největším dozajista patří nevysvětlitelné zmizení původních obyvatel. Všechny rasy obývající tuto panenskou přírodu jakoby nikdy neexistovaly. Je tak na nově příchozích vybudovat prosperující společenství a pomocí vědy a kouzel odhalit dávné tajemství. Do nové éry vstupujeme v roli lidí nebo elfů. Je jen na každém, jakou rasu si zvolí. Rozdíl mezi nimi je čistě vizuální. Liší se tedy jen vzhledem budov a vojenských jednotek.

Po nezbytné registraci jsme jmenováni správcem malého městečka. Přesněji řečeno dostáváme k dispozici hlavní sídlo a jednu dělnickou chatrč. Ty jsou odrazovým můstkem pro další růst. Jak nám jednoduchý tutoriál prozradí, pro stavbu základních budov si prozatím vystačíme s dvojicí surovin, mincemi a zásobami. Prioritou se tak stává výstavba obytných budov a dílen. Ty je zapotřebí propojit cestou se sídlem. Zapomínat by se nemělo ani na dekorativní stavby zvyšující kulturu ve městě. Vysoká míra kultury dělá obyvatele šťastnými a ti jsou následně mnohem produktivnější ve své práci. Máme tu tak taktický prvek, jak zvýšit produkci ostatních staveb. A jelikož máme k dispozici omezený prostor, je potřeba rozmýšlet každý takovýto prvek.

Je sice hezké, že vystavíme nespočet obytných budov, z nichž budeme mít příjem mincí, ale je nám to k ničemu, když nám budou scházet další zdroje. Mnohem efektivnějším přístupem se stane vylepšování současných staveb. To si však žádá relativně hodně zdrojů, což nás neustále nutí dělat nějaké kompromisy. Krom těchto základních budov totiž v pozdější fázi budeme potřebovat i další odborná střediska. Bez kasáren, cvičiště či zbrojnice nemáme přístup k verbování vojska. Neméně důležitou úlohu sehrávají i výrobny. Zboží v nich vyrobené Elvenar používá k odemykání nových technologií, vylepšování budov i při vyjednávání v provinciích. Jsou tak důležitou součástí postupu hrou.

K jednotlivým stavbám, jednotkám i kouzlům samozřejmě nemáme okamžitý přístup. Každou technologii je nejprve potřeba vyzkoumat. K tomu nám slouží záložka Výzkum, pod níž v technologickém stromu rozdělujeme vědomostní body. Ty se průběžně generují sami, další můžeme získat z provincií či plněním úkolů. Avšak jak brzy zjistíme body nejsou naším největším problémem. Jakmile dané technologii přiřadíme potřebný počet bodů, ještě jí musíme odemknout přidělením adekvátních zdrojů. Máme tu tak dalšího otesánka, který nemilosrdně vysává naše zdroje. V okamžiku, kdy se nám podaří prokousat vývojovým stromem dostatečně daleko, posouváme se dějově do další kapitoly.

Avšak krom technologického pokroku je od nás vyžadováno i obsazení jistého počtu provincií. K tomu nám slouží dvě cesty. První je diplomatická, kdy se rozhodneme přistoupit na požadovanou cenu. Při nízkých požadavcích pro vyjednávání jde o tu moudřejší variantu, ovšem ne každá provincie je přístupná pro jednání. Přestřelené požadavky si poté žádají použít hrubou sílu. To ke slovu přichází vybudovaná armáda. Ta se skládá s pěti jednotek, přičemž každá z nich má svou silnou a slabou stránku. Je tak zapotřebí zvolit správnou skladbu jednotek k úspěšnému proražení obrany. Boj přitom probíhá tahovou formou.

S každou další získanou provincií, s každou další odemčenou technologii nám Elvenar poodhaluje roušku tajemné historie. To nás nakonec dovede k bodu, kdy je naše technologie i magie na úrovni, abychom přešli do jiné dimenze, odkud přeneseme do našeho světa i duše ztracených ras. To nás vede k hlavní náplni této fantasy hry. Ta se soustředí na budování prosperujícího a mírumilovného království. Svou armádu totiž využíváme jen k dobývání provincií. Boje s ostatními hráči v tuto chvíli nejsou možné. S nimi nás pojí jen výměnný obchod pomocí tržiště. To nám umožňuje vyhandlovat nedostatkovou surovinu za něco čeho máme naopak přebytek. Ve hře funguje i tzv. sousedská výpomoc. Při té spřízněnému hráči poskytneme požadovaný dar, čímž mu vypomůžeme v jeho snažení. Zkrátka však nepřijdeme ani my. Elvenar nás za naši štědrost odmění mincemi a bude-li nám přát štěstí jsou ve hře i relikvie a kouzla.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *