My Free Zoo

My Free Zoo cover Žánr: Strategie
Datum vydání: 2014
Výrobce: Upjers
Distributor: Google Play, App Store
Licence: Free to play
Platforma: Browser, Android, iOS

Hrát


Vymazlená grafika do posledního detailu či strhující příběh jsou hnacími motory nespočtu úspěšných her. Avšak ani zdaleka to nejsou jediná kritéria rozhodující o úspěchu. Nespočet simulačních her, známých taktéž pod slůvkem tycoony, staví na mnohem jednodušším základu. A tím je touha něco budovat, vidět, jak nám naše impérium roste pod rukama a svou konkurenci necháváme daleko za sebou. Do této kategorie se bezesporu řadí i hry od německého studia Upjers. Kdo něco z jejich herního portfolia hrál, má celkem slušnou představu, jakým směrem se bude ubírat i jiná jejich hra. Zkrátka nesnaží se přijít s něčím extra originálním, jen na osvědčené základy naroubují populární téma a jede se dál. A jejich My Free Zoo naštěstí není výjimkou.

Hráč se v tomto kousku ujímá malé zanedbávané zoologické zahrady, jíž v tento okamžik dělí jen malý krůček od bankrotu. Tržby stěží dokáží pokrýt potřebné výdaje a neřízený pád do červených čísel může zastavit jen schopný obchodník. Hned na začátku na nás čeká nejedno taktické rozhodnutí, jehož jediným cílem je přilákat pozornost návštěvníků. V první řadě se musíme vrhnout do pořízení pořádného stádečka zvířat. Králíci, prasata, kozy ani ovce, s nimiž v počátku disponujeme možná nejsou žádný šlágr, ovšem na rozjezd to stačí. Ono na rozhodnutí, zda k nám ten či onen človíček zavítá sehrává svou roli i množství. Samozřejmě tím nemůže nahradit rozmanitost, ale k té se zkrátka musíme prokousat postupným vylepšováním.

V tuto chvíli musíme vsadit na základní zástupce fauny, jejichž pořizovací cena nezruinuje náš rozpočet. Konečně tak máme nějaké ty výběhy a první návštěvníci prochází branou naší My free Zoo. Tím však naše práce nekončí. Zaplacené vstupné je jen malá část našich příjmů. Když už se nám podařilo návštěvníka přilákat, musíme jej i řádně zkasírovat. K tomu nám výtečně poslouží různé stánky s občerstvením, suvenýry a stranou nestojí ani veřejné toalety. Čas strávený v naší Zoo je přímo úměrný tomu, jak se dotyčnému u nás líbí. Je tak v našem zájmu vybudovat pohodlné cesty, kolem nich lavičky k odpočinku, nějaké ty dekorace a chybět nesmí ani odpadkové koše.

Starost o chod je nedílnou součástí hry. Hráč tak musí dohlížet, na čistotu okolí. Pokud začne odpadkový koš přetékat, není od věci k němu vyslat zaměstnance, aby jej vysypal. To samé platí i samotných zvířatech. Ty vyžadují pravidelný přísun potravy, zábavu a zapomínat se nesmí ani na hygienu. Jen pokud jsou spokojená zvířata, je s pohledem na ně spokojen i návštěvník. A spokojený návštěvník se rovná plná kasa. A jen s dostatkem financí můžeme plánovat expanzi. K té je nutné dokupovat nové pozemky a samozřejmě množství exotických zvířat. Těch nám hra nabízí velký výběr. Každý si tak najde ten svůj osobitý směr.

A tím může být i vybudování Jurského parku. My Free Zoo nám nabízí možnost výzkumu fosilií, jímž můžeme přivést k životu dávno vyhynulé tvory. Důležitou kapitolou jsou i mláďata. Pořízení chovné stanice nám otevírá prostor pro odchov mláďat. Ty jsou velkým lákadlem pro návštěvníky všech věkových kategorii. My free Zoo však myslí i na kooperaci, kdy v rámci organizace jednotliví členové plní úkoly zvyšující věhlas a prestiž. To vše je zabaleno v humorně laděné grafice s jednoduchým ovládáním, jenž zaručují nenáročnou zábavu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *