Crossout

Crossout cover Žánr: Akční MMO
Datum vydání: 30.05.2017
Výrobce: Targem Games
Distributor: Gaijin Entertainment
Licence: Free to play
Platforma: PC, Xbox One, PS4
Engine: Hammer

Hrát

Filmový Max nám hned v několika celovečerákách předvedl pořádně šílenou jízdu napříč postapokalyptickým světem. A v podobném duchu se nese i akční multiplayerová střílečka Crossout. Když byla v roce 2027 celá planeta zasažena neznámou pandemickou nemocí, trvalo jen několik málo měsíců, než se dosavadní civilizace rozpadla. Přeživší na jejich putovaní zdevastovanou krajinou doprovázely často halucinace, jenž je kolikrát dohnaly až na samotnou hranu šílenství. Za vším stál nevydařený mimozemský experiment, snaha vylepšit DNA lidstva a proměnit je tak v dokonalé vojáky. Místo toho vznikl svět plný maniaků, u nichž se za nedlouho začaly projevovat i různé mutace. Životy přeživších se tak staly jedním velkým bojem o suroviny potřebné k přežití.

Univerzum vytvořené pro Hard Truck: Apocalypse výtečně posloužilo jako základ pro tuto řežbu ve stylu War Thunder. Nahradit těžkotonážní tanky za mnohem lehčí a obratnější auta se ukázalo jako zajímavý nápad. Hra dostala rychlejší spád i variabilitu. Ze začátku dostáváme do rukou značně prorezlý vrak s malou výdrží i palebnou silou. S ním absolvujeme první bitvy, v nichž si osaháme principy hry. Ta vsází na osvědčený scénář, kdy jsou proti sobě postaveny dva týmy po osmi hráčích. Cílem je zničit veškerá nepřátelská vozidla nebo obsadit základnu. Odměnou za vynaložené úsilí nám jsou suroviny potřebné pro vylepšování našeho mazlíčka.

Jak velice rychle zjistíme, v tomto ohledu dává hra prostor fantazii. K dispozici je nespočet součástek, které lze libovolně kombinovat a postavit si tak vozidlo svých snů. Je tak na každém, zda preferuje těžkotonážní monstrum s ničivou palebnou sílou nebo raději vsadí na malé a obratné vozítko. Při konstruování je jediným limitem maximum použitelných dílů. Hráč tím dostává motivaci získávat body za bitvy, které ho posunou na vyšší úroveň, s níž ruku v ruce přichází i navýšení limitu.

Krom již zmíněných bodů za každou bitvu hráč dostává i odměny v podobě nějakého toho dílu. Tím se dostáváme k dalšímu taktickému prvku hry. Není od věci mít jasnou představu, jakým směrem cílit svůj výzkum. Na jednotlivých bitevních polích máme odlišné odměny. Zatímco v jedné místnosti můžeme získat nějakou tu povedenou kabinu, v druhé jsou to zbraně nebo podvozek. Krom těchto dílů, které lze přímo montovat na vozidlo hráč získává i suroviny v podobě železného šrotu, měděných plechu, drátu atd. Toto vše se nám později bude hodit při výrobě lepších součástek. A jak bylo řečeno, těch nám Crossout nabízí požehnaně.

Hráč tím dostává dostatek prostoru si vytvořit vlastní prototyp. Ten může mít klasická kola, pásy nebo i pohyblivé pavoučí nohy. Na podvozek následně přijde nezbytná kabina, pancéřování, nějaké ty parádičky a pořádný zbrojní arzenál. Nezbytným minimem je kulomet, jenž však dozajista velice rychle doplníte o nějaké to dělo, raketomet, plazmové dělo, bodáky, pilu nebo i dron. Při konstrukci je zapotřebí myslet na fyzikální zákony. Vozidlo musí být dostatečně vyvážené, aby se nám nepřevrhlo. A to nejen při prudším manévru, nýbrž i při výstřelu. On nás takový zpětný ráz po výstřelu kanónu může v mžiku poslat na záda, pokud nemáme dostatečně stabilní vozítko. Pro tyto účely tu máme testovací střelnici, kde si vyzkoušíme jízdní vlastnosti, než vyrazíme se svým drobečkem seznámit ostatní hráče.

Kromě PvP bitev nám Crossout nabízí i několik misí, v nichž změříme síly s počítačem generovanými protivníky. Zdárné absolvování těchto výzev nám samozřejmě přinese nějakou tu zajímavou odměnu. A dozajista dopomohou i k lepšímu pochopení fungování soubojů. Každý jednotlivý díl vozidla je zničitelný. Pokud dostanou zásah naše zbraně, ocitneme se uprostřed nelítostné vřavy naprosto bezbranní. To samé pravidlo platí i o dalších komponentách. Je tak na snadě při boji cílit na díly, jejichž zničením ochromíme protivníka.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *