Pixwords

Pixwords cover Žánr: Logická
Datum vydání: 21.06.2013
Výrobce: Black Maple Games
Distributor: Google Play, App Store
Licence: Free to play
Platforma: Android, iOS
Série: Pixwords


Mobilní hry se staly nedílnou součástí našich životů. Jsou ideálním řešením, jak si ukrátit dlouhou chvíli či nalézt trochu toho rozptýlení. A pokud sáhneme po nějaké té hře z kategorie logické, tak pořádně potrápíme i své mozkové závity. V tomto směru každého dozajista uspokojí slovní hra PixWords. Ta nabízí hráčům nespočet zapeklitých úrovní, v nichž je zapotřebí ke všem obrázkům přiřadit jejich význam. Ten v mnoha případech dokáže být značně záludný, jelikož nejde o pojmenování samotného obrázku, nýbrž jeho významu. Najít tak správnou odpověď si žádá dost trpělivosti. A takové výzvy hráči přímo milují.

Máme tu tak hru, co nám nedá nic zadarmo, a přitom není náročná na pochopení. Po nainstalování z Google Play respektive App Store nám již nic nebrání se naplno vrhnout do světa písmen. Stiskem Vytvořit novou hru dostáváme na výběr hned 50 světových jazyků, mezi nimiž samozřejmě neschází ani čeština. Každý si tak PixWord může naplno užít v jemu srozumitelné řeči. Problém by neměl být ani s pochopením principu hry. Ten připomíná koncept křížovky. Máme tak políčka o určitém počtu písmen, která se částečně překrývají. Volbou konkrétního pole se nám po pravé straně zobrazí obrázek nápovědy. S písmen v dolní části poté musíme složit správný význam, za což jsme odměněni zlatou mincí.

Při hledání správné odpovědi je zapotřebí zapojit svou představivost a abstraktní myšlení. Ale i tak je mnohdy značně náročné rozlousknout význam zobrazeného obrázku. Zkrátka zakysneme a nejsme schopni se pohnout dál. V tomto případě přispěchá Pixwords s nápovědou. Pod ikonkou otazníku dostáváme možnost si za získané mince vypomoci s hledáním odpovědi. Za 90 mincí nám hra prozradí počáteční písmeno hledaného slova. O něco levněji, za 60 mincí, si můžeme nechat vygenerovat náhodné písmenko. Poslední variantou nápovědy je odstranění všech nadbytečných písmen, za což zaplatíme 40 mincí.

Jakákoliv nápověda je tak relativně drahou záležitostí a je zapotřebí rozvážně volit, kdy k ní přistoupíme. Po jedné minci získáme za každé uhodnuté slovo, což však není žádné velké terno. Další mince lze získat na kole štěstí, vyřešením denních bonusů, sdílením na facebooku, sledováním reklamních videí nebo nám PixWords ještě nabízí možnost si je zakoupit. Pro mnohé milovníky této výtečně zpracované hry se tak řešením zapeklité situace stává internet. Na něm dohledávají odpovědi ke všem obrázkům, které jsou řazeny obvykle podle počtu písmen nebo žánru.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *