Commander Keen Episode 5: The Armageddon Machine

Commander Keen Episode 5 cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 15.12.1991
Výrobce: Id Software
Distributor: Apogee Software
Licence: Plná hra
Platforma: PC
Série: Commander Keen

Úspěšné tažení pátou epizodou Secret of the Oracle nám odhalilo pozadí hrozící smrtelné hrozby pro naši galaxii. Nyní je na commanderovi Keenovi vyrazit na získané souřadnice a zabránit Shikadům v jejich ničivém tažení. Na místě určení narážíme na ohromnou stanici, jíž nelze výřečněji pojmenovat, než Armageddon Machine. S potřebným respektem pronikáme na její palubu, abychom vyřadili jádro lodi. Při svém putování jednotlivými lokacemi se nám daří odhalit jméno vůdce Gannalecha, strůjce ďábelského plánu. Naše snažení hnedka získává konkrétnější obrys. Jen co se nám podaří vyřadit čtveřici subsystémů, pronikneme výtahem ke Quantum Explosion Dynamo.

Galaxii se nám podařilo zachránit, nyní tedy nadešla chvíle pochopit, proč o její zničení tajuplný Gannalech tolik usiloval. Naše kroky zamíří na velitelský můstek, kde se nám daří objevit překvapivé vysvětlení. Gannalech je zkomolený výraz pro Velký intelekt. Jak se ukazuje, mocný nepřítel, jehož jsme naposledy porazili, byl jen jakýmsi androidem, replikou velkého zla. Zla, s nímž nejspíše ještě bude potřeba změřit síly. Než však odhalíme svou úlohu v realizaci zničení galaxie, budeme se muset prokousat nejedním levelem v již kultovním pojetí. K ruce dostáváme svou energetickou pistoli a chybět samozřejmě nemůže ani pogo tyč. Jednotlivé úrovně ve srovnání s úvodním dílem série nevynikají tolik nápaditou různorodostí. Za protivníky zde budeme potkávat různé druhy robotů, s nimiž si budeme muset poradit podle stejných pravidel jako s předchozími soky. Některé snadno zlikvidujeme svou pistolí, jiné jen omráčíme a jiným se je zapotřebí zdaleka vyhnout.

Beze změny je i styl procházení hrou. Na hlavní mapě se pohybujeme uvnitř lodi a dle libosti si vybíráme jednotlivé úrovně. V nich se musíme vypořádat se spoustou záludných nástrah s jediným cílem, dosáhnout východu zpět na hlavní mapu. Při svém putování sbíráme různé bonusové předměty, čipové karty k otevření zamčených dveří a sklenice doplňující při dosažení stého kusu život. Zkrátka máme tu typickou plošinovku s nálepkou Commander Keen.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *