Commander Keen Episode 4: Secret of the Oracle

Commander Keen Episode 4 cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 15.12.1991
Výrobce: Id Software
Distributor: Apogee Software
Licence: Plná hra
Platforma: PC
Série: Commander Keen

Ve chvílích volna se Billy Blaze naplno věnuje prohlubování svého génia. Během vylaďování svého vynálezu, photachyonového transceiveru, zachytává mezihvězdné vysílání. I když je přenos značně zkreslený a trhaný, tak se mu podaří dešifrovat základní myšlenku. Galaxie je v nebezpečí. Mimozemská rasa známá jako Shikadi spřádá plány na zničení Mléčné dráhy. Omezené množství informací ho nutí vyrazit na planetu Gnosticus IV, domov vážených věštců. Ovšem po příletu se mu dostává nepříjemného zjištění. Shikadiové jej předběhli a zmocnili se všech osmi členů rady. Nedá se tedy nic dělat, narazíme přilbu ve snaze zachránit radu a následně i celou galaxii. Členové rady jsou drženi daleko na západě, v zemi stínů. Vybaveni svoji věrnou pistolí a pogo tyčí vyrážíme překonat všechny nástrahy v pátrání po původu rasy Shikadi.

Commander Keen 4: Secret of the Oracle navazuje na úspěch předchozí série. Ve svém základu tu tak máme opět klasickou plošinovku, kdy se musíme prodrat úrovněmi plnými nástrah a nepřátel. Oproti předchozím dílům zde došlo k vylepšení grafické stránky hry a ke slovu přišlo i několik zajímavých nápadů. Hlavní doménou se stávají zejména originální úrovně, kdy se podíváme např. do ledové pevnosti, neviditelného města či tajuplných pyramid. Při svém putování se budeme tentokrát muset vypořádat i s nástrahami podmořského světa. Jedinou cestou na odlehlý ostrov se stává voda. Náš cíl je tak jasný, opatřit si skafandr nutný k dalšímu postupu.

Jednotlivé levely jsou, jak jsme si již zvykli plné různých pastí a nástrah. Chybět samozřejmě nemůže široká škála nepřátel, s různou citlivostí na naši pistoli. Zatímco některé snadno odstraníme z cesty, jiné jen ochromíme a někteří se našemu výstřelu jen zasmějí. Platí tak tolikrát odzkoušené pravidlo o nutnosti dobrého naplánování trasy i načasování. Při tom samozřejmě zohledňujeme i předměty k sebrání. Klíčové jsou zejména diamanty odemykající uzamčené dveře. Ale rozhodně by jsme neměli ignorovat ani munici, bonusové předměty a kapky vody doplňující při dosažení sta kusů život.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *