Medal of Honor: Allied Assault

Medal of Honor: Allied Assault cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 22.1.2002
Výrobce: 2015, Inc.
Distributor: Electronic Arts
Licence: Plná hra
Platforma: PC
Engine: Quake III
Série: Medal of HonorVálečných akcí si hráči mohou užít do libosti hned v několika herních sériích. Ovšem pokud chceme zažít tu nefalšovanou atmosféru kořenů novodobého pojetí, neměl by naší pozornosti ujít Medal of Honor s podtitulem Allied Assault. Ač jde již o třetí titul této série, Allied Assault byl prvním, který jsme si mohli zahrát i na osobním počítači. A nutno podotknout, že vysokým očekáváním nenechal Medal of Honor nic dlužno. O až filmovou atmosféru se stará všudypřítomná inspirace filmovým hitem Zachraňte vojína Ryana, respektive seriálovým Bratrstvem neohrožených. Tato podobnost samozřejmě není vůbec náhoda, stejně jako u zmíněných kousků je i pod Medalem podepsán režisér Steven Spielberg.

Poručík Mike Powell se právě chystá se svou jednotkou rangerů na diverzní misi před chystaným vyloděním spojenců v Africe. Cílů je samozřejmě hned několik. Krom sabotáže německého autoparku, likvidace pobřežních baterií je ještě zapotřebí osvobodit spojeneckého špióna. Ale jak to tak bývá, nic nejde podle plánu a nepřátelská lečka značně redukuje stavy spolubojovníku. Chtě nechtě se musíme vydat dokončit misi sami, i když úplně osamoceni nezůstaneme na dlouho. Stále se kolem nás pohybuje dostatek spolubojovníků, což umocňuje dojem reálného dění na bitevním poli. Postupně tak projdeme různorodými misemi v již zmíněné Africe, abychom se pozvolna přesunuli k nejdůležitějšímu milníku druhé světové, vylodění v Normandii.

Hutná atmosféra podladěna výtečným hudebním pozadím dává Medal of Honoru nezapomenutelný nádech výjimečnosti. Šestice příběhových linií sleduje důležité historické momenty a nabízí různorodá prostředí i cíle jednotlivých misí. K dosažení vítězství samozřejmě využíváme notoricky známé zbraně, bez nichž by jsme si akční hru zasazenou do tohoto období snad ani nedokázali představit. Drobnou třešinkou na dortu tu je ještě možnost získat za své snažení medaile. Ty hráč obdrží za splnění speciálních úkolů, o nichž ho hra nijak neinformuje. Nutí ho tak naplno prozkoumat veškerá zákoutí v honbě za slávou válečného hrdiny.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *