Project I.G.I.: I’m Going In

Project I.G.I cover Žánr: Stealth action
Datum vydání: 15.12.2000
Výrobce: Innerloop Studios
Distributor: Eidos Interactive
Licence: Plná hra
Platforma: PC
Engine: TerraForm
Série: Project I.G.I.I přes zdánlivou iluzi bezpečí se svět neustále pohybuje na pokraji globální katastrofy. Nespočet teroristických organizací si vytyčilo za cíl zničit současné fungování světa. A jedna taková organizace právě dostala do rukou i potřebný nástroj. Ukradená jaderná hlavice je ve špatných rukách rozbuškou v rovnici křehkého příměří. Jedinou stopou k ukradené hlavici je obchodník se zbraněmi Josef Priboi. A jelikož jde o velice mocného obchodníka disponujícího nespočtem zdrojů, nemůže se do jeho dopadení pustit jen tak někdo. Do akce je proto povoláno eso Institute for Geotactical Intelligence, David Jones. Jeho dlouholeté zkušenosti z britských speciálních jednotek z něho dělají ideálního kandidáta ke splnění této delikátní mise.

K dispozici samozřejmě dostáváme to nejmodernější vybavení, jenž má I.G.I. k dispozici. Satelitní mapy oblasti, ultra moderní dalekohled s funkcí detekce nepřátel, různorodý zbrojní arzenál a chybět nesmí ani podpora v podobě analytičky Anyy. Ta nás krok za krokem provádí 14 misemi odehrávajícími se převážně na nepřátelských základnách. Avšak i přes to nejlepší vybavení, co lze získat nepůjde o žádnou snadnou záležitost. Project I.G.I. je více taktickou hrou, než čistokrevnou střílečkou. Bez obhlédnutí terénu a naplánování nejlepšího postupu je úspěšné dokončeně zhola nemožné. Na klidu rozhodně nepřidá ani absence ukládání. Takže i sebemenší chybička se může stát osudnou a odsoudí hráče k frustrujícímu návratu na začátek.

Čeká nás tak náročné skládání střípků, kde se ukrývá Priboi, který nás následně nasměruje na tajemnou Ekk. Tato zhrzená žena hodlá rozpoutat třetí světovou válku a nutno podotknout, že má dostatečné prostředky k tomu, aby toho dosáhla. V cestě nám tak stojí nespočet dobře vycvičených vojáků, jimiž se musíme prostřílet až k záchraně světa. Jedinou vadou na kráse této hry je až usměvavá inteligence nepřátel. Ale tuto drobnost Projectu I.G.I. hardcore hráči rádi odpustí, jelikož v ostatních aspektech předčila svou dobu. Otevřený svět spojený s taktickou stránkou nabízí adrenalinovou jízdu, jíž schází k dokonalosti jen trochu víc té variability. Přeci jen nekončící pohyb po vojenských základnách se někomu může zdát monotónní.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *