Tribal Wars 2

Divoké kmeny 2 cover Žánr: Strategie
Datum vydání: 02.09.2014
Výrobce: InnoGames
Distributor: Google Play, App Store
Licence: Free to play
Platforma: Browser, Android, iOS
Série: Divoké kmeny


Strategická hra Divoké kmeny si našla své místo v online komunitě a svým stylem oslovila milióny hráčů. Není se tak čemu divit, že se v InnoGames rozhodli na tento úspěch navázat. Nezávisle na původní hře tak s desetiletým odstupem vyšel Tribal Wars s číslovkou dva. Ten v mnoha ohledech sází na osvědčené postupy, takže nečekejte nějakou revoluci. Spíše tu máme adekvátní evoluci, jenž této hře vtiskla výrazně lepší grafiku a vylepšené herní mechanismy. Hráč tak krom přehlednějšího rozhraní s mnoha užitečnými funkcemi dostává i další taktické prvky v podobě nových budov a speciálních jednotek berserker a trebucht.

Po bezplatné registraci je nám svěřena do správy maličká vesnice. Není to kdovíjak úžasné místo pro život, avšak je to náš domov, který hodláme za jakoukoliv cenu bránit proti veškerým nebezpečím. A můžeme si být jistí, že jich bude nespočet. Válkami zmítaný středověký svět je v podstatě jedno velké bojiště. Není tak otázkou, zda někdo zaútočí, ale kdy se tak stane. A až tento okamžik nastane, musíme být připraveni.

Hned od samého počátku se tak musíme naplno vrhnout do vylepšování své vesničky. K tomu však máme omezené zdroje, čímž nás Tribal Wars 2 nudí dělat nespočet kompromisů. Po nutném navýšení těžby dřeva, železa, jílu a potravy začneme myslet na budoucnost. To nás v prvé řadě nutí investovat suroviny do opevnění hradeb, stavby kasáren, nemocnice a dalších vojenských staveb. Ovšem nesmí se zapomínat ani na podpůrné budovy. On takový kostel značně podpoří morálku jednotek a zvýší jejich odhodlání bojovat i proti mnohonásobné přesile.

V okamžiku, kdy se nám podaří vybudovat dostatečné zázemí, můžeme začít uvažovat o expanzi. K tomu nám poslouží akademie. Ta razí mince, za něž následně do svých služeb povoláme šlechtice. Jeho cílem je využít získaného vzdělání k podrytí morálky obyvatel cílové vesnice. V okamžiku, kdy jejich oddanost klesne pod nulu, stáváme se jejich novým pánem. V počátečních fázích hry k tomuto účelu slouží okolní barbarské vesnice, avšak s postupem času jich ubývá a jedinou možností se stává dobývání bašt dalších hráčů. To nás vede k nutnosti budovat silnou armáda. Ale ani to v Tribal Wars 2 nemusí vůbec stačit.

Původní hra u nás nadarmo nevyšla pod názvem Divoké kmeny. K úspěšnému postupu je totiž zapotřebí být součástí silného kmene. Zkrátka a dobře tato hra není dvakrát ideální pro sólové hráče. Ti jsou obvykle pouhou kořistí velkých aliancí, pro níž je jeho rostoucí vesnice zajímavým lákadlem. A společnými silami jsou schopni prolomit i sebelepší obranu. Stejná spolupráce samozřejmě funguje i při obraně, kdy vyšlu svá vojska na hradby svého spoluhráče. Značně mu dozajista vypomůžou i zaslané suroviny, za něž může v mezidobí útoků opravit poničené budovy, ošetři poraněné vojáky a naverbovat nové posily.

Společnou motivací každého kmene je konečná fáze hry. V okamžiku, kdy je svět dostatečně starý a hráči nastřádají stanovený počet bodů, vstoupí svět do finále. Při něm je hráčům nabídnuta přestavba velitelství na pevnost, jíž následně musíme vylepšit až na úroveň 30. Vylepšování pevnosti je přitom natolik náročné na suroviny, že se při tom bez podpory kmene neobejdeme.

Trailer

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *