Lemmings Revolution

Lemmings Revolution cover Žánr: Logická
Datum vydání: 28.04.2000
Výrobce: Take-Two Interactive
Distributor: Psygnosis
Licence: Plná hra
Platforma: PC
Série: Lemmings

Lumíci už si prošli nejednou útrapou. Počet levelů, jimiž se mnohdy za cenu těžkých ztrát museli prokousat, by nejspíše již nikdo nespočetl. Avšak stále je to málo. Lasička se sledováním starých dobrodružství nevídaně baví. Jenže s jídlem roste chuť a tak ji jednoho dne přepadne touha po novém krveprolití. To ji vede k vytvoření nových bludišť, náročných výzev pro zajaté lumíky. Lemmings Revolution tak navazuje na odkaz první hry této série. Cíl je tedy nezměněn, ve stanovený čas je potřeba s využitím omezených dovedností dostat potřebný počet svěřenců do balónu.

Co se dovedností týče, tak u nich k žádné revoluci nedošlo. Ty se drží léty osvědčené osmičky. Jednotlivým lumíkům můžeme přiřadit dvojici dovedností, jenž jim zůstávají až do zdárného dokončení úrovně. První touto dovedností je šplh na svislé plochy, jíž doplňuje opačná potřeba překonávat vysoká převýšení. Pro tyto účely lemminga vybavíme deštníkem a necháme ho bezpečně plachtit k zemi. Dalším okruhem dovedností je kopání. Po přiřazení této dovednosti se lumík dá do práce a pokračuje tak dlouho, dokud se nedostane skrz nebo nenarazí na pevnou překážku. Do prokopávání se lumíci mohou pustit hned ve třech směrech a to vodorovně, svisle a šikmo dolů. K překonání vyvýšenin nám naopak poslouží stavitel. Jeho schopnost vybudovat schodiště je neocenitelnou v překonávání nespočtu nástrah.

Ovšem nač by nám bylo vystavění téměř dokonalé trasy, když by jsme nedokázali lumíky přimět ji použít. Lumíci jdou zkrátka rovně za nosem, v čemž je jim potřeba občas razantně zabránit. Od toho tu máme blokera, lumíka, co se obětuje pro dobro ostatních. A je jedno zda je potřeba zbytek týmu nasměrovat či na nějaký čas pozdržet, než bude dokončena schůdná cesta. Údělem blokera se po průchodu skupiny stává poslední dovednost, bomber. Tedy aktivovat časovanou nálož. Možnosti samotných dovedností lze maličko rozšířit specifickými vlastnostmi lumíků. Kromě těch klasických narazíme i na dva nové druhy. Ti zelení oplývají schopností se pohybovat po kyselině a bíle zbarveným zase nedělá problém se po vzoru Ježíše projít po vodě.

Razantní změnou si prošen design jednotlivých úrovní. Ty jsou omotány kolem válce, což dalo autorům prostor naplno využít 3D efektu při zachování hratelnosti klasické 2D plošinovky. Hráč na svou výzvu hledí z jednoho místa, přičemž mu nic nebrání si levelem otáčet oběma směry. Chybět samozřejmě nemůže ani možnost přiblížení. Ta společně s výrazným označením zvoleného lumíka eliminuje nešvar prvních Lemmings, kdy bylo při jejich větším množství náročné zaměřit jednoho konkrétního. Pro překonání nástrah labyrintu krom samotných dovedností hráč využívá i teleporty a různé páky, s nimiž uzavírá dveře či napouští a vypouští nádrže. Pokoření stovky levelů se tak stává skutečnou výzvou, v níž je zapotřebí s maximální precizností využít všech dostupných prostředků.

Obměnou prošel i postup do další úrovně. To je nyní řešeno hierarchickou strukturou, kdy se pyramidově po dokončení levelu zpřístupní dvojice náročnějších. A pokud je jedna z úrovní nad síly hráče, nevadí. K pokroku do vyššího patra pyramidy nám stačí pokořit jediný level. Hráč se tak postupně probijí od odpočinkových nástrah až po opravdové hlavolamy hodny jména Lemmings. Hra si tak vzala vše dobré z předchozích dílů, k čemuž připojila povedenou grafiku i design jednotlivých levelů. Není se tak čemu divit, že se Lemmings Revolution dočkal kladných recenzí i přijetí komunitou.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *