Jazz Jackrabbit 3

Jazz Jackrabbit 3 cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: Zrušeno
Výrobce: World Tree Games, Epic MegaGames
Distributor: Nenalezen
Licence: Plná hra
Platforma: PC, PS2
Engine: Unreal 1
Série: Jazz Jackrabbit

Po událostech druhého dobrodružství Jazz Jackrabbita přichází chvíle odpočinku. Jazz se se svou milovanou Evou usazuje na zámku Carrotus a po nějaké době přicházejí i potomci. To je okamžik, jehož využívá zlotřilý Devan Shell. V nestřežený okamžik děti unáší a pomocí časového stroje z předchozí hry (předělaného na dimenzionální stroj) je přenáší do alternativního vesmíru. A jak se velice rychle ukazuje, ten je trojrozměrným. Jazz se v tomto neznámém prostředí musí pustit po stopách Devana, který proti němu využívá sny jeho dětí.

Třetí pokračování slibující 3D kabátek Unreal Enginu se však dostalo pouze do stádia alfa verze. Vývojářům se nepodařilo sehnat vhodného vydavatele, což vedlo k nelehkému rozhodnutí v květnu 2000 ukončit vývoj. V této alfa verzi, jenž se objevila na internetu se hráči mohli zhostit pouze postavy Jazze. V plánovaném plnohodnotném vydání se měly vrátit všechny herní charaktery, tedy jazz, jeho praštěný bratr Spaz a chybět nemohla ani dlouho ztracená sestry Lori.

Hra je svým stylem kombinací střílečky z pohledu třetí osoby s prvky adventury. Oproti předchozím titulům vymizelo klasické rozdělení do úrovní. Nyní Jazz Jackrabbit postupuje skrz sekce inspirované hrou Super Metroid. Na mapě poté existují jakási rozcestí, na nichž lze mezi jednotlivými sekcemi přecházet. Co se zbrojního arzenálu týče, měl mít Jazz k dispozici osvědčené zbraně z předchozích dílů. Základní blaster si postupně za sebrané mince během hraní lze vylepšovat. Avšak v alfě typicky modrý blaster lze povýšit pouze o munici plamenometu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *