Final Doom

Final Doom cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 17.06.1996
Výrobce: id Software
Distributor: GT Interactive Software
Licence: Addon
Platforma: PC, Xbox 360, PS 3, Game Boy Advance, Mac
Engine: Id Tech
Série: Doom

Po neuceleném rozšíření Master Levels for Doom II se v květnu 1996 lačnící komunita dočkala samostatně spustitelného rozšíření. A to hned v pořádně velkém balení. Dvojice epizod TNT: Evilution a Plutonia Experiment o 32 úrovních je některými hráči považováno za volné pokračování Dooma. Hratelnost se totiž nese v nastaveném kurzu, ba naopak jsme s obtížností o notný kousek výše. Zejména Plutonia Experiment bratří Casaliů prověří hráčské schopnosti na maximum. V tomto případě se dá říci, že se autorům podařilo plně využít potenciálu hry.

Jednotlivý nepřátelé jsou tak výtečně strategicky rozmístěni, že kolikrát netušíme, jak se o ně postarat, aby naše zdraví nedostalo totálně na frak. Poprvé se tu také objevuje využití bugů enginu k navození pocitu nových efektů hry. Tyto myšlenky posléze přejala celá moderská komunita. Další radikální změnou je spustitelný laucher. Technologie konečně dovolila hru plně integrovat do vydaných Windows 95, což citelně ovlivnilo uživatelskou přívětivost. Nejenže si hru spustíme jednoduchým kliknutím myši, ale zejména na maximum využijeme grafiku. Ta je o poznání detailnější.

Studio TeamTNT svůj počin prvotně zamýšlelo jen jako volně šiřitelný mód pro Dooma 2. Ovšem Jejich práce zaujala ID Software natolik, že jejich práci odkoupilo pro komerční účely. Dějově je tato epizoda zasazena na jupiterův měsíc Io. UAC se od posledně vůbec nepoučilo a pokračuje v experimentech s vytvořením inter dimenzionálních bran. Experiment sice zpočátku vypadá nadějně, kdy se daří démony pronikající bránou úspěšně eliminovat. Nakonec se však vše vymyká kontrole, když se nad základnou zhmotňuje obří vesmírná loď z oceli, kostí a masa. Peklo skrze ní zaplavuje základnu houfem přívrženců. A jak jinak, existuje jen jediný člověk, který se jim dokáže postavit.

V druhé epizodě Plutonio Experiment se vláda po nekončících nájezdech démonů rozhodla investovat do experimentu zaměřeného na definitivní uzavření všech portálů. Na utajované základně kdesi na Zemi se vědcům celkem úspěšně daří pomocí kvantového urychlovače uzavřít několik inter dimenzionálních bran. Nic tak nenasvědčuje tomu, že by se nemělo zdařit uzavřít ostatní zbývající. I při této snaze se zdá vše v pořádku. Šest bran se zdařilo úspěšně uzavřít. Bohužel je tu ještě sedmá, z níž vědecký komplex začali zaplavovat hordy démonů v čele s Gatekeeperem. Vláda ke zvládnutí krize vysílá mariňáky, u čehož nemůže chybět ani náš hrdina.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *