Doom 2: Hell on Earth

Doom 2: Hell on Earth cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 10.10.1994
Výrobce: id Software
Distributor: GT Interactive Software
Licence: Shareware
Platforma: PC, Xbox 360, PS 3, Game Boy Advance, Mac
Engine: Id Tech
Série: Doom

První Doom se stal kultem, není se tedy čemu divit, že se bezejmenný mariňák vrací, aby opětovně změřil síly s vyslanci pekla. Je to pro něj pořádný šok, když po všech útrapách na Phobosu, Deimosu a zejména ze samotného inferna, nepřichází zasloužená odměna. Místo odpočinku na matičce Zemi začíná nové kolo. A tentokrát nebojuje jen o holé přežití, v Doom II: Hell on Earth leží na jeho bedrech budoucnost celé lidské rasy. V okamžiku, kdy nám dochází, co se stalo, je již populace Země značně zdecimována. Démoni pozabíjeli milióny lidí. Ti šťastní v tuto chvíli spoléhají na kosmické lodě, v nichž hodlají opustit Zemi a najít bezpečí na orbitě.

Jenže tento plán má malou chybičku. Kosmodrom je obehnán jakousi ohnivou bariérou. Přeživší jsou tak uvězněni v pasti bez vidiny záchrany. To samozřejmě nemůžeme nechat bez odezvy. Vydáváme se na krvavou cestu ke kosmodromu, kde ve své pouti pokračujeme. Cíl je prostý, probít se hordami toho nejhoršího z pekelné brány až ke spínači deaktivující bariéru. Naskytne se nám pohled na odlétající lodě. Lidstvo někde tam venku přežije, což se v tuto chvíli nedá říci o nás. Jsme posledním člověkem na Zemi. Smířeni s osudem vyčkáváme na nevyhnutelnou smrt, když v tom přichází nová výzva. Skenery jedné z vesmírných lodí lokalizovali podivnou anomálii v našem domovském městě. Podle všeho by mělo jít o zdroj invaze.

Naposledy tedy nabijeme své zbraně a vydáváme se na pochod zabojovat o svou planetu. Po nelítostném boji se nám nakonec daří dosáhnout samotného pekelného portálu. A jak brzy zjišťujeme, z této strany jej nejde uzavřít. S odhodláním hrdiny se tedy vracíme do horoucích pekel změřit síly s nejmocnějším nepřítelem, jakého jsme měli možnost potkat. Démon Icon of Sin je duší pekla. Jeho smrtí dochází k zhroucení celého pekla a uzavření portálu. Lidstvo se může vrátit na Zemi, začít žít od znovu a tentokrát snad lépe.

Doom 2 byl hráči přijat snad ještě lépe, než první díl. O to se zejména postaraly rozsáhlejší a propracovanější lokace doplněné o strach nahánějící nepřátele. Tedy alespoň v době svého vydání. K démonům známým již z jedničky přibyla další osmička vyvedených nepřátel. Rozšíření se dočkal i zbrojní arzenál. Ač jen o dvouhlavňovou brokovnici. V graficky téměř shodném kabátku nás čeká celkem 30 nadupaných levelů, jenž si lze natáhnout ještě o dva utajené. V nich narazíme na odkaz na legendární Wolfenstein 3D. Konkrétně si můžeme znovu projít 1 a 9 level této hry. Přičemž tu narazíme ještě na Commandera Keena, další ikonickou postavu ID Software.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *