Crosscountry Canada

Crosscountry Canada cover Žánr: Vzdělávací
Datum vydání: 1986
Výrobce: Ingenuity Works
Distributor: Ingenuity Works
Licence: Abandonware
Platforma: PC, Macintosh, Apple II
Série: Crosscountry

Ač se to může zdát podivné, spousta her se běžně využívá ve školách ke vzdělávacímu účelu. I když je nutno podotknout, že se tento trend týká spíše kontinentu za velkou louží. Mnohá historická data nebo důležitá geografická místa se zkrátka lépe zapamatují nenásilnou zábavnou formou. A přesně tímto směrem se vydala i série Crosscountry. Jakožto řidič osmnáctikolového náklaďáku se vydáváme křížem krážem zemí rozvážet životně důležité komodity. Jak samotný název hry napovídá, toto pokračování si vzalo do parády Kanadu. Takže hurá do kabiny, nastartovat a vyrazit vstříc prvnímu místu určení.

Celkem můžeme přepravovat 50 odlišných komodit, mezi nimiž nesmí chybět ropa, jablka, oblečení, automobily, měď, zlato, mléko, brambory a mnoho dalších. O každé komoditě se samozřejmě dozvíme spoustu zajímavých informací a totéž platí i o navštívených místech. Celkem jich navštívíme 80. Představu o jejich poloze si uděláme na mapě, v níž se nenásilnou formou naučíme číst. Crosscountry Canada nám tak pomáhá v osvojení zeměpisných dovedností. Avšak ty nejsou jedinou přidanou hodnotou, jíž se nám hra snaží nabídnout.

Během cest mezi městy si hráč osvojuje i další důležité dovednosti. Správně zvolená trasa dokáže ušetřit spoustu času a samozřejmě i prostředků. Kamión potřebuje palivo, jeho řidič zase jídlo a spánek. To je zapotřebí zohledňovat ve svých rozhodnutích. Samotnou kapitolu tvoří vhodně naplánované přestávky na jídlo a spánek. To společně s přizpůsobením rychlosti stavu vozovky ovlivňuje nehodovost. A s tou jdou samozřejmě ruku v ruce zbytečné výdaje za opravy.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *