World of Warplanes

World of Warplanes cover Žánr: MMO-action
Datum vydání: 13.11.2013
Výrobce: Wargaming
Distributor: Wargaming
Licence: Free to play
Platforma: PC
Engine: BigWorld
Série: World of series

Ocelová monstra prohánějící se po bitevním poli si velice rychle získali přízeň nespočtu hráčů. World of Tanks se stal nečekaným hitem, na což se Wargaming samozřejmě rozhodl navázat. Bez nějakým větších okolků tedy padlo rozhodnutí přivést na obrazovky herních zařízení další sortu vojenské techniky. Po epických pozemních bitvách tak hráči dostávají prostor ovládnout i oblaka. World of Warplanes navazují na úspěšný model free-to-play, jenž se tolik osvědčil v tankovém světě. Hráč tak i tentokrát dostává hru, jíž může plnohodnotně hrát zcela zdarma. Pokud poté bude chtít získat nějakou tu extra výhodu oproti ostatním, tak může šáhnout do peněženky a pořídit si prémiovou měnu. Za tu si lze pořídit různá vylepšení počínaje speciálním maskováním, o něco průbojnější municí, rozšířením hangáru a při zvláštních příležitostech jsou k dispozici bonusové letouny. Samozřejmostí je i prémiový účet odměňující hráče zvýšeným počtem zkušenostních bodů a kreditů.

World of Warplanes dovoluje hráčům usednout do kokpitu nespočtu letadel datovaných od meziválečného období, přes legendární stroje druhé světové války a ve finále se proletíme i s prvními proudovými letouny nasazenými během korejského konfliktu. Tak jako v prvním titulu této ságy, i v případě letounů jejich počet neustále přibývá. Zatímco po vydání hra nabízela stroje americké, japonské, německé a sovětské armády, postupně začala přibývat i letadla britského a francouzského letectva. Ty jsou rozděleny do několika tříd dle určení letounu. Hráč tak dostává větší variabilitu v herním stylu. Někomu zkrátka více sedne rychlost stíhače, jiný ocení palebnou sílu těžkého stíhače, robustnost bombardéru či univerzálnost bitevních a víceúčelových bojových letounů.

S vybraným strojem následně odstartujeme vstříc bitvě dvou patnáctičlenných družstev. Ty jsou náhodně sestaveny s letounů podobné konfigurace, aby byla zachována vyrovnanost vzdušných soubojů. V nich je naším cílem vymazat veškerá nepřátelská letadla z oblohy. Avšak vítězství lze dosáhnout i likvidací všech pozemních cílů. O různorodost prostředí se starají mapy inspirované reálným prostředím, na nichž navíc vládnou proměnlivé povětrnostní podmínky, které se podepisují na ovládání letadel. Avšak nějakých přehnaných nároků na naše dovednosti se netřeba bát. World of Warplanes je pojato spíše arkádovým stylem. Stačí tedy popadnout knypl a stát se rytířem nebes.

Stejně jako v případě tanků, i u světa válečných letadel svými rozhodnutími ovlivňujeme náš herní směr. Za absolvované bitvy získáváme zkušenostní body a kredity za něž si odemykáme nová letadla ve vývojovém stromu. Lepší stroje vyšší třídy nám posléze nabízí více možností pro vylepšování. V napjatém souboji nám dozajista přijde vhod výkonnější motor, odolnější šasí či razantnější kanón. Při postupování hrou by jsme dozajista neměli podcenit ani výbavu svého letounu. Správně zvolený spotřební materiál nám dost usnadní nejednu vypjatou situaci. Hasící přístroj, lékárnička, pneumatický restartér či vysoce oktanový benzín nám mohou doslova zachránit život. To samé platí i o přídavných zařízeních, jejichž nasazení sníží riziko požáru nádrže, zvýší přesnost naší střelby, potuní plátování stroje či zlepší manévrovatelnost. Značnou výhodu poskytuje i správný výcvik osádky letounu. Zkrátka a jednoduše ve World of Warplanes najdeme vše, na co jsme si zvykli již v podání tanků. Jediným rozdílem je bojiště, na němž svádíme bitvu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *