Test Drive III: The Passion

Test Drive III: The Passion cover Žánr: Závodní
Datum vydání: 1990
Výrobce: Accolade
Distributor: Accolade
Licence: Abandonware
Platforma: PC
Série: Test Drive

Třetí pokračování populární série Test Drive přineslo hráčům řadu radikálních změn. Tou nejvýznamnější je kompletní přechod do 3D kabátku, jenž dal vývojářům prostor pro vytvoření volného světa. K dosažení svého cíle tak máme naprosto volnou ruku. Již se není potřeba držet předem definované trasy. Nic nám nebrání využívat různé zkratky i mimo silnici, s čímž přichází i další várka zábavy.

Když se k tomu přidá povedené vykreslení palubní desky i interiéru trojice super rychlých sporťáků s možností si naladit správnou hudbu v rádiu, tak nám hned ta cesta jinak utíká. Hráč si v přehledné tabulce s technickými parametry zvolí Lamborghini Diablo, Ferrari Mythos Pininfarina nebo Chevrolet Corvette CERV III, s nímž vyrazí překonat poměrně rozmanitý terén. Poprat se tak musíme s kopci, tunely, slepými cestami atd. Naší pozornost otestují i železniční přejezdy, po nichž se čas od času prožene vlak či pobíhající zvěř. Mezi obvyklé nástrahy patří policejní hlídky, v jejichž přítomnosti je nutné dodržovat rychlostní limity nebo se připravit na zběsilou honičku.

Test Drive III: The Passion si přichystal na hráče i proměnlivé počasí. Nikdy si nemůžeme být jistí, kdy nás zastihnou kapky deště. A taková jejich úroda na předním skle příliš nepomáhá orientaci v prostoru. Není tak od věci si pustit stěrače, respektive i světlomety. Své úspěchy i unikátní karamboly si následně můžeme shlédnout pomocí záznamu. A že vyjetí ze silnice či pořádně třeskutých havárií bude nespočet, nám zaručuje trochu neohrabané ovládání pomocí šipek. To je až příliš citlivé a stačí velice málo, abychom svého čtyřnohého miláčka přetočili. Ale i přes tento nedostatek se ve své době jednalo o hru, jenž byla povinnou součástí našich počítačů.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *