Super 3D Noah’s Ark

Super 3D Noah's Ark cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 1994
Výrobce: Wisdom Tree
Distributor: Wisdom Tree
Licence: Plná hra
Platforma: PC, SNES
Engine: Wolfenstein 3D

Wolfenstein 3D a křesťanská hra zní na první pohled jako značně prapodivné spojení. Ale světe div se, ono to nějak funguje. Engine kultovní střílečky se stal hnacím motorem biblického příběhu o Noemovi. Když dostal od boha úkol postavit archu a zachránit zástupce zvířecí říše před ničivou potopou, dozajista si ani ve snu nedokázal představit, jak náročný to bude úkol. Zvířata jsou v úzkých prostorách lodi značně nervózní a mají tendenci utíkat ze svých kotců. Noemu pak nezbývá nic jiného, než popadnout svůj prak ve snaze je uspat pomocí různých bobulí. Při svém putování v podpalubí archy povětšinou naráží na agresivní kozy. Ty s oblibou svého zachránce kopou a využívají své dovednosti otevírat dveře k vypouštění dalších zvířat.

Ve své samaritánské činnosti se tak utkáme i s nebezpečnějšími druhý zvířeny. Ovce, pštrosy, antilopy či voly již ovládají schopnost po nás plivat, takže jsou hrozbou i na větší vzdálenost. Abychom si se všemi těmi neposednými zvířaty poradili, nacházíme během svého postupu lepší praky i munici. Ty jsou povětšinou uschovány v záludných skrytých chodbách. Větší a silnější praky jsou pro nás naprostou nutností. Bez nich nelze metat kokosové ořechy a melouny, munici ke skolení bossů v podobě velblouda Carla, slona Erniho a dalších. Super 3D Noah’s Ark zkrátka přináší vše, na co jsme mohli narazit ve Wolfensteinovi. Jen s tou výjimkou, že bylo odstraněno veškeré násilí a místo klasických cheatů tu jsou použity kvízové otázky. Dochází-li munice, nevadí. Stačí správně odpovědět na otázku s biblickou tématikou.

Takovou malou zajímavostí ohledně Noemova 3D dobrodružství je, že původně uvažovali v Wisdom Tree vyvinout hru inspirovanou filmovým Hellraiserem. Avšak na konzoly Super Nintendo , pro níž hru zamýšleli, narazili na hardwarové omezení. Přidání koprocesoru do kazety, by hráčům hru značně prodražilo, takže toto řešení bylo nakonec zavrhnuto. Mezitím došlo k vypuštění herní pecky Doom. Vývoj další hry s hororovou tématikou se tak stalo rozporuplné. Zvláště, když to do značné míry bylo v rozporu s biblickým zaměřením, na nějž se Wisdom Tree zaměřovalo. Ke slovu tak přišel Super 3D Noah’s Ark.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *