Nibbles

Nibbles cover Žánr: logická
Datum vydání: 1991
Výrobce: Microsoft
Licence: Freeware
Platforma: PC

Stejně jako v případě Gorillas je i Nibbles určen k demonstraci možností programovacího jazyka QBasic. Není tedy žádným překvapením, že tuto jednoduchou obdobu velice oblíbené hry s hadem, zahrnul Microsoft přímo do svého operačního systému MS DOS. Od páté verze si tak přímo v prostředí dosu můžeme zahrát i tuto hru naprogramovanou Rickem Raddatzem. Ten k zobrazení veškerých objektů využívá jednoduchých ASCII znaků.

Představovat Hada, jehož jsme tak rádi hrávali i na svých mobilních telefonech by nejspíše bylo nošení dříví do lese. Nibbles fungují na naprosto stejném principu. Do rukou se nám dostává mládě hada, jehož jediným cílem je shánění potravy. Tu v tomto případě představují čísla od 1 do 9, přičemž po spolknutí čísla had pozvolna narůstá až do relativně velkých rozměrů. To nám samozřejmě do jisté míry znesnadňuje pohyb v prostoru, jelikož naší jedinou starostí je do ničeho nenarazit, včetně svého vlastního těla. Při dosažení posledního čísla postupujeme do dalšího kola, v němž nám již tak omezený hrací prostor zkomplikují přidané zdi.

Jak stále pokračujeme do vyšších kol, narážíme na větší množství zákeřně rozmístěných překážek. A aby toho nebylo málo, zvyšuje se i rychlost pohybu našeho hada. Pokořit s pěti dostupnými životy všechna kola je tak výzvou pro náš postřeh i rychlost uvažování. Pokud by i tak někomu přišlo putování vytvořenými bludišti monotónní, nachystal si pro nás autor příjemné zpestření v podobě hry dvou hráčů. Zkoordinovat pohyb dvou hadů honících se za svou potravou hned dává Nibbles další strategický prvek. Hráči mohou vzájemně spolupracovat či se snažit si navzájem vyžrat čísla, za něž získávají body.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *