Doom 2016 – recenze

Doom 4 cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 13.05.2016
Výrobce: id Software
Distributor: Bethesda Softworksn
Licence: Plná hra
Platforma: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
Engine: id Tech 6
Série: Doom

Recenze games.tiscali.cz Zobrazit recenzi
8/10
Nový Doom nepřináší vlastně vůbec nic nového a jeho největším kladem je přiznaná retro hratelnost. Ta naštěstí díky kombinaci svižného pohybu, skvělé střelby a staré dobré brutality funguje na jedničku.
Recenze doupe.zive.cz Zobrazit recenzi
4.5/5
Od DOOMa jsem doufal hlavně ve vzkříšení série a opravdu se mu to povedlo. Vzal si prvky, díky kterým jsme naše herní starochy milovali a umístil je to nádherného a dynamického celku. Má sice nějaké chybičky, ty mu ale s radostí odpustíte a budete se věnovat masakrování dalších slizkých démonů, dokud v pekle nezbude ani čertíčka.
Recenze idnes.cz Zobrazit recenzi
88%
Je to velkolepý návrat krále, ve kterém jsou hráčské dovednosti vždy na prvním místě. A nebýt zmršené síťové hry, byl by dokonalý. Proto si ho jdu zahrát znovu, tentokrát na obtížnost Nightmare.
Recenze hrej.cz Zobrazit recenzi
4/5
Převedení klasiky do podoby, která v roce 2016 nejen obstojí, ale dovede inspirovat k tomu, že se může jednat o příklad, hodný následování. Mohli jsme snad od nového Doomu čekat víc?
Recenze cdr.cz Zobrazit recenzi
9/10
Doom je prostě bomba. Po troško zmateném Doom 3 a RAGE se Id Software vrátil k tomu, co jim jde nejlépe. Nový Doom přesně vystihl, co udělalo z Doom 1 a 2 legendy a správně tuto esenci přenesl do moderního vydání. Kvůli multiplayeru si však titul nepořizujte.