Commander Keen Episode 3: Keen Must Die!

Commander Keen Episode 3 cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 14.12.1990
Výrobce: Id Software
Distributor: Apogee Software
Licence: Plná hra
Platforma: PC
Série: Commander Keen

Kdo stále nemá dost dobrodružství neohroženého commandera Keena, může se pustit do závěrečného dílu trilogie Keen Must Die!. Poté, co se nám podařilo odvrátit smrtící hrozbu hrozící matičce Zemi, se Keen vydává na domovskou planetu Vorticonů změřit síly s nejhorším nepřítelem, s jakým měl doposud tu čest. Velký intelekt, záhadný tvor, silou své vůle zotročit Vorticony a nutí je realizovat své zlověstné plány. Osud této kdysi mírumilovné rasy leží na našich bedrech. Ovšem do doby, než svrhneme Velký intelekt, se budeme muset utkat i s Vorticony. V jejich hlavách v tuto chvíli zní jediná myšlenka, Keen musí zemřít. Čeká nás tak adrenalinová jízda po několika vorticonských městech, než v samotném závěru změříme síly s intelektem.

Závěrečný Keen Must Die! staví na totožných základech jako předchozí epizody. S hlavním hrdinou putujeme po mapě a postupně navštěvujeme jednotlivé úrovně. Těmi je zapotřebí projít až k východu na základní mapu. Přičemž k překonávání překážek a nepřátel dostáváme do vínku energetickou pistoli a skákací pogo tyč. Při tom sbíráme různé bonusové předměty, za něž jsme odměňovány body, které při dostatečném počtu přetavíme v život navíc. Samozřejmostí jsou i čipové karty otevírající uzavřené dveře. Novinkou je Ankh, jehož sebráním získáváme dočasnou nezranitelnost. Ta se náramně hodí, jelikož třetí dobrodružství commandera Keena je opravdovou výzvou.

Jednotlivé úrovně se vyznačují poměrně velkou rozlohou, přičemž ty nejzáludnější pasti bývají v samotném závěru. Jediná chybička nás tak velice rychle posílá zpět ba začátek levelu. Když se k tomu ještě přidá žalostný nedostatek munice, jsme chtě nechtě nuceni zvažovat každý krok. Vorticoni jsou celkem houževnatá stvoření, jenž ustojí hned několik zásahů. Kolikrát je tedy výhodnější se střelbě zcela vyhnout a volit nějakou alternativní cestu. Přeci jen nikdy si nemůžeme být jistý, jakou záludnost na nás autoři nachystali za dalším rohem a zda pošetřená munice nerozhodne o našem přežití.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *