The Punisher – The Igor Baltiysky gameplayNew Yorku by sice nějaká ta podoba očisty dozajista pomohla, ovšem rozhodně ne nukleárního charakteru. Něčemu tak hroznému je zapotřebí za každou cenu zabránit, i když to znamená potopit celou loď. To paradoxně není až tak těžké, jak na první pohled zní. Stačí dvě strategicky umístěné výbušniny a je po problému. Využijme tedy nízké mlhy k nepozorovanému proniknutí na palubu. Vedlejšák v mezinárodních vodách právě začíná. A jak jinak začít, než čistkou paluby, kde si odchytíme jednoho gaunera k potvrzení podezření. K naší smůle jsme si vybrali člověka, co nezná na naši otázku odpověď. Pokud je nějaká nukleární hlavice na palubě, tak o ní neví. No, nedá se nic dělat, je zapotřebí zamířit do podpalubí a cestou si najít ideálnější zdroj informací. K položení otázky tak dostáváme zanedlouho příležitost. Ovšem ani tentokrát ani zmínka o hlavici. Ale ona i informace o zbraních ve skříni s nářadím není k zahození.

Z této dílny je to jen kousíček do strojovny, ideálního místa k umístění náloží. Respektive prozatím jedné, na bloku motoru. Druhému kousku bude pro změnu náramně sedět umístění poblíž palivové nádrže. Tato kombinace se následně postará o dostatečnou díru v trupu, aby tato loď nedorazila ke svému cíli. Jen je škoda, že se nejspíše dalšímu putování nevyhneme. Další výslech ohledně hlavice končí nic neříkající odpovědí. Ono obecné najdi kapitána, ten bude znát odpověď, není příliš vítanou odpovědí. A to samé platí o přestřelkách v úzkých chodbách ubikací posádky. Když si na každém kroku nemůžete být jisti, kde vyběhne rozzuřený ruský námořník, je nejbezpečnější si obstarat živý štít. To nám usnadní pohyb dvěma patry ubikací zpět na palubu. Při tom není na škodu sledovat nákresy na stěnách označující cestu ke schodišti. Vyhneme se tak zbytečnému bloudění.

Návrat z podpalubí nám poskytuje pohled na kapitána odvádějícího si ženu z kontejneru. A pokud něco nesnášíme víc, než gaunery obchodující s drogami, tak jsou to obchodníci s bílým masem. Kapitán si může být jistý, že tento chtíč mu pořádně zhořkne. S novým zápalem se vrháme do místnosti ovládání jeřábu a drobet si usnadňujeme práci hozením kontejneru na skupinku gaunerů. Další kroky vedou po schodech dolů na palubu, kde je v kontejneru uvězněna ještě jedna dívka. Ta má však mnohem větší strach o svou sestru, jelikož jak se sama mohla přesvědčit, kapitán je zvíře. Máme tu tak drobnou komplikaci, jelikož nebýt jejího odvlečení mohli jsme mít vystaráno. Od rusáka vyřizujícího nakládku jsme se konečně dozvěděli kýžené informace. Hlavice již není na lodi. Kreigskopf si ji již vyzvedl a odvezl na Grand Nixon island.

I když by se v tento okamžik dalo vzpomenout na Star trekové moudro, že potřeby většiny převyšují potřeby menšiny a vyrazit něco udělat s hlavicí, nemůžeme si pomoci. Na tomto místě, v tuto chvíli někdo potřebuje naši pomoc. A nebyli by jsme to my, kdybychom se obrátili zády. Vydáváme se proto zpět po schodech nahoru, abychom se vydali ke kapitánově kajutě. A jak lze logicky odvodit, ta se nachází mezi nespočtem dalších ubikací posádky. Čeká nás tak další náročná jízda, při níž narážíme na muže, jenž nám výměnou za svůj život nabízí stařičký plamenomet ze své kajuty. Ač by se tato zbraň mohla zdát ideální do těsných prostor lodních chodeb, opak je pravdou. Plamenomet ani náhodou není praktický, což každému během chvíle dojde. Mnohem praktičtější je se chopit pořádného kalibru a nechat za sebou pořádnou spoušť. Jen je zapotřebí myslet na finále, kdy musíme vytrhnout nebohou dívku ze spárů kapitána.