The Punisher – Pier 74 revisited gameplayJak se zdá, Fisk měl úplně ve všem pravdu. Kdosi vystupující pod přezdívkou Jigsaw přebral kontrolu nad Yakuzou. Ta nyní ovládá teritoria, která dříve přes své nohsledy kontroloval Kingpin. A to včetně přístavu, kde je tedy zapotřebí provést další čistku. Tentokrát snad s již definitivní platností. Oproti předchozí návštěvě se pouštíme do práce na samém konci. Nostalgický pohled na torzo tanku nás však nesmí odvádět od důvodu, proč tu jsme. Přišli jsme toto místo vyčistit od Yakuzy. A není důvod to jakkoliv odkládat. Vyčistíme skladiště a s trochou toho přesvědčování přimějeme jednoho gaunera zavolat vysílačkou své kolegy venku. Ti po ubezpečení o zabezpečení prostoru otevírají vrata. Osudová to chyba. Již nemají kam uniknout. V zádech jim stojíme my a zepředu útočí jednotka SHILDu. Jak se zdá zdejší aktivity Yakuzy zaujaly i je.

Pomůžeme jim tedy zabezpečit dvůr, než vtrhneme do protější budovy. Pokud si ještě někdo vybavuje předešlou návštěvu, dozajista nebude mít problém zaznamenat tlačítko ovládání zavřených vrat. Těmi jsme posledně procházeli k jeřábu a ten je cílem i tentokrát. A i protentokrát bude tato zastávka spojená s ohňostrojem. Hroutící se jeřáb nás přímo nutí zamířit k molu, kde narazíme na krčícího gaunera. Ten neztrácí sebejistotu ani hlavou dolů a ohání se rukojmím, co má jeho bratr. A dozajista mu nebude vadit malá výměna. I když s této výměny toho příliš nebude, sourozenecké vztahy v této rodině očividně nejsou až tak harmonické. Chceme-li tedy agenta SHILDu zachránit, musíme odstřelit únosce. Na to je celkem potřeba myslet při volbě zbraně, s jakou se do této přestřelky chystáme. Po záchraně rukojmí nás ještě čeká čistka tohoto dvora, než si otevřeme vrata do hangáru.

A i tentokrát dostáváme příležitost osekat padouchovi ksicht vrtulí. To je silná motivace ke spolupráci. Je však otázka, zda o ní budeme stát, projít hangárem zvládneme s naším arzenálem i sami. Ba naopak na druhé straně již netrpělivě čekají agenti SHILDu, abychom jim vypomohli vyčistit toto nádvoří. Další zoufalá snaha Yakuzy udržet kontrolu nad přístavem, které již až tolik nezbývá. O tom vypovídá i změna taktiky. Při dalším přesunu narážíme na civilistu s připevněnou bombou na těle. Zběžný pohled jasně naznačuje nutnost hodit řeč s gaunerem, co ji před malým okamžikem aktivoval. Jakákoliv snaha ji v tuto chvíli zneškodnit by vedla akorát k jejímu výbuchu. Přimět gaunera ke spolupráci se zanedlouho ukazuje jako správné rozhodnutí, znalost postupu deaktivace se nám bude hodit hned za dalšími dveřmi, kde nafasovali výbušnou vestu další dva rukojmí.

Jde se do finále. Po projití vrat se stáváme svědkem zmasakrování agenta SHILDu. Něco takového by si normálně zasluhovalo rychlý konec. Ovšem protentokrát je zapotřebí trocha té zdrženlivosti. Yakuza má v držení dalšího agenta a je ochotna jej vyměnit za zajatého muže. Vrháme se tedy do výměny rukojmí končící nevyhnutelnou přestřelkou. Přístav tak snad už bude bezpečným místem sloužícím svému účelu, ne jen tranzitní stanicí nelegálního tovaru všeho druhu.