Soldier of Fortune – White Rabbit, part 1 gameplayAč se podařilo Dekkrovi uprchnout, stále není nic ztracené. Data získaná ze sestřeleného vrtulníku spojují Dekkra s generálem Mohammedem Amu, s nímž jsme již měli tu čest. Podle dostupných informací právě pro něho Dekker Jessicu Six ukořistil a po demonstraci její síly mu jí hodlá prodat. I když Suni System neodhalil pravou podstatu svého projektu, víme, že jde o jadernou zbraň s mnohonásobně ničivějšími dopady, než doposud existující hlavice. Je tedy nezbytné vyhledat generála Amu a získat od něho nějaká vodítka k současné lokaci Dekkera. Tato mise je značně nebezpečná, jelikož se generál pohybuje v blízkosti Husajna a lze tedy předpokládat silná vojenská aktivita v širokém okolí Basry. Ale není zbytí, Dekkrovi nebude trvat dlouho, než nachystá Jessicu Six k demonstrativnímu použití.

Do akce se pouštíme u bran města. Po vyřízení stráže je zapotřebí střelit do sudů poblíž brány. Jejich exploze zničí bránu, čímž se nám uvolní cesta do ulic města. Těmi se postupně prostřílíme až k muničnímu skladu. Z něho vedou vrátka na ulici, která však nejdou kvůli dřevěné petlici otevřít. Na to existuje jednoduchý recept, petlici rozstřelíme a vydáme se doprava. Zde narazíme na vysloužilý kontejner s několika bednami. Těch využijeme k protáhnutí dírou ve střeše a následně z kontejneru přeskočíme na stříšku skladu. Rozstřelíme si levé okno, čímž se nám otevře pohled na naskládané bedny. Ty využijeme pro přeskákání k protějšímu oknu. Tím se protáhneme na malé prostranství vedoucí k náměstí s několika vojáky strážící vchod do domu. Tím sice jen proběhneme do dalších uliček, ty nás však nakonec dovedou k budově, v níž strávíme více času.

Při procházení patra této budovy dojdeme až k terase, z níž přeskočíme na spojovací stříšku k protější terase. Nyní jsme již jen kousek od schodů zpět do přízemí, odkud se dostaneme na dvorek s odstaveným kontejnerem. V něm si můžeme vzít nějaké ty granáty a náboje do brokovnice, ovšem co je podstatné, je protější pravý roh. Zde jsou naskládané nějaké palety s bednami. Rozstřelením dvou beden si vytvoříme prostor vyskočit na palety, z nich se po dalších bednách dostaneme na stříšku a následně přeskočíme na terasu s dveřmi. Ty nás dovedou na střechu s žebříkem do skladiště. To je však uzavřené, a než se budeme namáhat lézt dolů, je zapotřebí rozstřelit výbušný sud před hromadou beden. Tím si otevřeme přístup do tohoto skladu s lékárnami a vestami. Obojí neškodí doplnit, než vlítneme na prostranství před skladem. Po nutné čistce projdeme branou na protější straně vstříc nespočtu mužů irácké armády.