Soldier of Fortune – Queen Bee, part 1 gameplayJelikož práce v Ugandě přinesla jen částečný úspěch, čeká na Mullinse další náročná mise. Rozvědka zaznamenala neobvyklou aktivitu srbských radikálu poblíž jednoho malého města. Všechny indicie ukazují, že zde vyložili druhou hlavici s kódovým označením Queen Bee. Ta je právě v těchto okamžicích přepravována městskou kanalizací k místu určení. Cíl mise je tedy naprosto jasný, najít a zničit tuto jadernou hrozbu.

Než se dostaneme do samotných kanalizací, tak se zastavíme ve své základně. V obchodě s časopisy dojdeme k prodavači a promluvíme si s ním. Ten nás následně dovede do velícího střediska, kde se nalogujeme do počítače a získáme podrobnosti následující mise. Po nutném vyzbrojení jsme již uprostřed kanalizace a vydáváme se po stopě nebezpečného konvoje. Tunely kanalizace nás dovedou až k žebříku, po němž vylezeme na římsu, z níž na protější straně vidíme Hawka. Ten nás úkoluje, abychom ventilem po levé straně natlakovali zásobník vody. Na ten následně umisťuje výbušninu, aby využil její síly k proražení stěny tunelu. Toto místo se nachází téměř u začátku našeho snažení, takže se musíme o něco vrátit.

Vytvořenou průrvou ve zdi se protáhneme do tunelů podzemního komplexu. Těmi se postupně prostřílíme až k cestě, kde ve spěchu odjíždí vozidlo, za nímž rebelové uzavírají cestu odstřelením tunelu. Vydáme-li se v tomto místě dále jediným přístupným tunelem, tak velice záhy narazíme na slepé místo. Najednou budeme mít přímo před sebou pokračující tunel, ovšem nebude v našich silách se do něho dostat. V tento okamžik tedy nadešel čas se vrátit zpět do prostor, kde jsme zahlédli odjíždět vozidlo a zde vyšplhat po žebříku. V malé místnosti je přímo proti nám ventil, jehož otočením přetlakujeme potrubí, které se utrhne. To nám následně poslouží jako lávka k dosažení potřebného tunelu. Stačí se jen vydat v sousedním tunelu k žebříku po pravé a následně po potrubí přeběhnout.

Po důkladně čistce tunelů se dostaneme k potrubí, jehož využijeme k dalšímu přesunu. Avšak po chvíli se toto potrubí propadne a my musíme seskočit do chodby pod námi. Na jejím konci zahlédneme krátký žebřík vedoucí k potrubí, z něhož uniká pára. Poškozené potrubí stačí rozstřelit a využít k dalšímu přesunu. Na jeho konci poté stačí přeskočit na protější potrubí a dírou v něm proniknout do tunelů, které nás již dovedou do skladovacích prostor. Zde se setkáme s Hawkem, od něhož se dozvídáme o nových skutečnostech. Než se vrhneme do pátrání po hlavici, je nejprve potřeba zničit dělo, které značně komplikuje život spojeneckým jednotkám.