Soldier of Fortune – Lightfoot, part 3 gameplayVentilace nás dovedla až do areálu vojenského letiště. Konečně jsme jen malý kousek od zajištění poslední jaderné hlavice. Ale stále je ještě zapotřebí si prostřílet cestu skrz nejednu nástrahu. Začneme tedy s čistkou na nádvoří před technickou budovou a následně se přes sklad protáhneme k dalšímu nádvoří. Zde před námi projede tank. Jím se prozatím není potřeba vzrušovat. Jeho osádka pospíchá k přistávací dráze, aby chránila generálův cenný náklad. Jediná cesta z nádvoří vede do podzemního tunelu. Ten nás dovádí do skladovacích prostor. Ať výtahem či seskočením se dostáváme mezi bedny, kde je zapotřebí najít žebřík. Tím se dostaneme do úzkého prostoru zajímavého snad jen tím tlačítkem na stěně. To slouží k ovládání přepravní plošiny, s jejíž pomocí se lze dostat do dalších prostor skladu. Zmačkneme tedy tlačítko a okamžitě naskočíme na projíždějící plošinu.

Plošina nás zaveze do skladu se spoustou beden. Mezi nimi nalezneme žebřík vedoucí do prostoru garáží. Přes kancelář proběhneme spojovací chodbou do dalšího skladiště. V něm se nám naskytne pohled na raketový motor zavěšený na řetězech. A jelikož brána, před níž se tento motor nachází, je zamčená, nabízí se logické řešení problému. Odstřelením zámku dveří drátěné kukaně si zpřístupníme ovládací panel zvedáku, na němž je zavěšen motor. Stlačením páky pošleme motor přímo proti vratům, která částečně povolí. Stále to však není dostatečně, takže použijeme páku ještě jednou. Tím se dostáváme do místnosti, z níž vedou dveře na nádvoří. Na tom se je zapotřebí vypořádat s raketometčíkem, jehož bazuka se nám v tomto případě bude hodit. Jelikož jsme jen kousek od letadla, tak se na nás vyřítí tank.

Kdo chce, může se o něj postarat, ale není to vůbec nutné. Úplně postačí vběhnout do průrvy, co způsobil svým výstřelem. Krátké oběhnutí hangáru a jsme u letadla, kde se již Hawk snaží deaktivovat hlavici. To mu ještě nějakou tu chvíli bude trvat, takže je zapotřebí získat potřebný čas. Po odražení vojáků přibíhajících z vrat pravé i levé budovy je vyhráno. Hawk zneškodnil hlavici a již nic nebrání bezpečnému odletu.