Soldier of Fortune – Endgame, part 2 gameplayNákladním výtahem ze stájí se dostáváme do prostorů skladiště. Kdo potřebuje, může si zde doplnit zásoby a pak rychle vyrazit chodbou ke schodišti. To nás konečně dostává dovnitř hradu. Jako první zde vidíme stráž, co vchází do dveří místnosti, v níž právě probíhá plánování útoku na New York. A jelikož by byla hodně velká náhoda, kdyby se někomu podařilo proběhnout dveřmi před jejich opětovným zavřením, tak nebude na škodu upozornit na páku na levé zdi, jíž se tyto dveře otevírají. Za nimi se postaráme, aby tato eskadra již žádný další útoky nenaplánovala, a vyrazíme chodbou dál. Na konci chodby jsou dveře, nad nimiž svítí červené světlo. Ty nemá cenu zkoušet otevřít, jsou uzamčené bezpečnostním systémem a jakákoliv manipulace by vyvolala zbytečný povyk. Je tedy zapotřebí zamířit po schodech dolů, což nás dovede do konferenční místnosti. Zde si je potřeba dát pozor na automatickou střílnu, kterou svým příchodem aktivujeme za rohovým obrazem.

Další putování nás přes halu dovede do jídelny, na níž navazuje chodba. Při odbočení vpravo velice rychle narazíme na automatickou střílnu mezi trojicí uzamčených dveří. Když by to logicky znamenalo zabočit doleva, tak není na škodu se o tuto střílnu postarat, jelikož tímto místem budeme ještě procházet. Pak již nic nebrání zamířit vlevo, kde se přes kuchyni dostaneme do pracovny s bezpečnostním monitorem. Pohled na něj nás varuje před několika strážnýma za dveřmi vedoucími do obytné části. Postaráme se tedy o ně a vydáme se levou chodbou k jediným dveřím po levé straně. Ty nás dovedou do ložnice, kde je nám v animaci odhalen vstup do skryté místnosti. Po vzoru tedy dojdeme k zrcadlu a aktivujeme průchod k místnosti s bezpečnostním systémem.

Na čelním panelu nejprve deaktivujeme zabezpečení a následně neškodí pohlédnout na prostřední monitor. V něm se nám naskytne pohled na vojáka v knihovně, co právě otevírá další tajný průchod. A jelikož se jedná o přístup k výtahu do podzemní tajné základny, není na škodu o něm vědět. Dost to ušetří práci při hledání další cesty. Ale nejdřív se je zapotřebí vrátit na chodbu, kde nyní nad dveřmi svítí zelené světlo. Tyto dveře nás dostávají k místu, kde jsme dříve narazili na střílnu. Menší dveře vlevo vedou do knihovny. V té si otevřené tajný průchod za policí pod schody a krátkou chodbou se prostřílíme k výtahu.