SiN: Wages of SiN – Mutation facility gameplayUtajované zařízení více jak tři míle pod zemí, nikdy nevěstí nic dobrého. Jak pravý zkušenost, tak na takovýchto místech nikdy nevyrábí lego. Ba naopak lze očekávat neočekávatelné. Věci odporující zdravému rozumu. Ale jaké to jsou, ukáže až čas. JC o tomto místě neví skoro nic. Vše jsou jen dohady, že jsme právě dorazili do laboratoří, kde Manero vyrábí své super mutanty, které je zapotřebí za každou cenu zastavit. V tom by nám do jisté míry mohla pomoci odcizená uniforma technika, jíž tu při své návštěvě ukryla Jessika v šachtě ventilace. Rozbijeme tedy pár beden, pobereme z nich zásoby a za jednou z nich najdeme příslušnou uniformu.

Ta nám dává prostor se pohybovat chodbami zařízení. V utajení se tak můžeme procházet až do okamžiku, kdy dojdeme k laboratoři, v níž provádějí experimenty na lidech. Manerovi muži museli zajmout nějaké civilisty, jenž je zapotřebí zachránit. Vydáváme se proto k celám se zadrženými civilisty. Než je však začneme posílat do bezpečí, postaráme se o dvojici mutantů, co nám vpadla do zad. Přeci jen by nebylo nejvhodnější se do této přestřelky pustit s panikařícími civilisty. To by velice rychle mohl některý z nich přijít k úhoně.

Tímto končí naše snahy o nenápadnost. Již nemůžeme procházet kolem stanovišť ochranky, je zapotřebí se nejprve postarat o strážného, následně v počítači vyřadit s provozu automatickou obranu a zpřístupnit si dveře. Kdo chce, může se o střílny postarat hrubou silou, ovšem doběhnout k počítači mi přijde přeci jen efektivnější. Tímto stylem se dostaneme k výtahu, s nímž sjedeme ještě hlouběji pod zem. Zde narážíme na dveře uzamčené bezpečnostní kartou, jíž má u sebe vědec, na něhož nás upozornil JC. Nedá se tedy nic dělat a skrz malé laboratoře si dojdeme pro potřebnou kartu. V místnosti, kde se vědec schovává za zády dvou mutantů a člena ochranky, nalezneme další výtah. Jím se můžeme dostat do místnosti s transportním pásem, kde v bedně najdeme brnění se zdravím. Následně se vrátíme k uzamčeným dveřím, za nimiž pokračujeme až k velkým vratům. S jejich otevřením nám JC nemůže nijak pomoci. Najdeme tedy v přilehlé laboratoři počítač, v němž aktivujeme přesun experimentálního mutanta. To nám otevře vrata a umožní dojít k výtahu do dalšího levelu. Avšak pohled na přesouvaného mutanta zanechává divný pocit.