SiN: Wages of SiN – Further underground gameplayPodzemní dobrodružství pokračuje. Právě jsme se dostali do vod stoky, kde na nás hned v úvodu čeká nepříjemné překvapení. Přímo před námi se uzavírají odtoková vrata, takže se roura začíná velice rychle plnit vodou. Jak povědomé, že. Bez váhání tedy vylezeme po žebříku na můstek a dojdeme k panelu vpravo. Přepnutím přepínače opětovně vrata otevřeme, načež postupujeme po můstku k nejbližším dveřím. Ty nás úzkou chodbou dovedou do kontrolní místnosti. V té najdeme další ovládač odtokových vrat. Protentokrát je však v našem zájmu je uzavřít a využít stoupající vody k proniknutí do potrubí. Důležité je okamžitě po přepnutí ovládání skočit do stoky, jelikož v okamžiku, kdy voda o něco více stoupne, se dveře automaticky uzavírají. Pokud by někdo zaváhal, je zapotřebí vrátit přepínač do původní polohy, počkat až voda opadne a celý proces opakovat.

V tuto chvíli dostáváme na výběr ze dvou potrubí. Oběma se dostaneme ke svému cíli, takže se není potřeba obávat jakékoliv pasti. Jediné, na co si je zapotřebí dát pozor, jsou slepé uličky. V okamžiku, kdy nás voda vynese nahoru, narazíme na několik rozcestí. Pozor by jsme si měli dát i na nastražené miny, jenž mají znepříjemnit cestu jakémukoliv nezvanému hostovi. Ať jednou nebo druhou cestou se nakonec dostáváme do prostor opuštěného metra. Zde najdeme těla dvou zbývajících dělníků. Těm pozornějším dozajista neunikne, že jde o tutéž lokaci, v níž jsme v původním SiN pronásledovali Manciniho. Na to odkazuje i pytel odcizených peněž z Freeportské banky, jehož nalezení na záchodcích doprovází Bladova ironická poznámka.

Zatímco dámské toalety nabízí trochu té nostalgie, na vedlejších pánech nalezneme vyhloubený tunel. Tím se dostaneme do sklepení jakéhosi domu. Nejspíše začíná přihořívat v pátrání po zdroji zamoření mutanty. Nyní stačí jen opustit toho sklepení. K tomu lze využít žebříku za nejbližšími dveřmi či si můžeme přivolat výtah. K tomu je však zapotřebí nejprve dojít na konec chodby k přepínači jističů. Když konečně máme energii, tak se vrátíme k díře, jíž jsme do sklepa skočili. Poblíž ní zatáhneme za páku, jíž si zavoláme výtah.