SiN – Freeport city dam gameplayHned v samém úvodu se je nutné postarat o nepříjemné odstřelovače. Jeden, respektive jedna je na terase přímo proti nám. O tu se postaráme jako první a hned poté zaměříme pozornost na terasu nad svou hlavou. I na té vyčkává sniper až mu popojdeme přímo do zaměřovače. Následně se můžeme vydat směrem k zaparkovanému náklaďáku, u něhož nás JC upozorní na sudy SinTeku. Podle všeho jde nejspíše o mutagenní chemikálii, jíž by neškodilo zničit. Postaráme se tedy o tyto sudy i o všechny následující, čímž si v zápisníku budeme moci odškrtout vedlejší úkol. Akorát je při tom potřeba nezapomenout na sudy naložené na korbě druhého náklaďáku. Následně se můžeme zastavit na pozici prvního snipera a zařadit do své výzbroje odstřelovací pušku. Nyní již nic nebrání se dveřmi vlevo dostat na přehradu. Pro nás to však znamená další nemilou zprávu, JC zaznamenal helikoptéru mířící naším směrem. Před tou se nemá smysl snažit někde ukrýt. Nejschůdnější cestou je si to s ní vyříkat na férovku. Popadneme kulomet a šijeme to do ní, dokud nejde k zemi. Než se tak stane, tak pošle naším směrem nějakou tu raketu, jíž však není nijak obtížné sestřelit.

Na druhé straně přehrady nás dveře po pravé straně dostanou k výtahu, jímž se dostaneme k zamčeným dveřím. K jejich odemčení je zapotřebí sehnat klíč, který však v tomto levelu nenajdeme. Musíme se tak spokojit maximálně s pohledem na monitor bezpečnostních kamer, jenž nám prozrazuje, že jde o cestu k turbínám. Ty však sehrávají svou roli až při alternativním konci této kapitoly, takže nám nezbývá nic jiného, než se vydat rovně ke kabině lanovky. U té čeká další překvapení, její dveře jsou uzamčeny. Dostáváme tedy instrukci se vrátit do správní budovy a najít kancelář ochranky. Hlavní vchod do správní budovy je však v tuto chvíli taktéž uzamčen. Sejdeme proto po schodech k zadnímu vchodu, jenž po nás vyžaduje bezpečnostní kartu. Tu najdeme v kulovité výpustní věži.

Bezpečnostní karta nás dostane na chodbu správní budovy. Abychom mohli otevřít dveře ke schodišti, potřebujeme nejprve získat další kartu. Vrátíme se tedy ke dveřím s visacím zámkem, který ustřelíme. Tím se dostaneme do kumbálu s krčícími se rukojmími. Krom toho, že jsme právě splnili jeden s hlavních cílů, zde najdeme potřebnou kartu. Nic nám tak nebrání vyběhnout po schodišti do druhého patra, kde se nachází kancelář ochranky. V počítači si odemkneme zamčené dveře a aktivujeme přepravní systém. Teď se již stačí jen vydat k lanovce a nechat se jí dopravit do nedaleké vodárny.