Project I.G.I. – SAM Base gameplayPomocí ukradeného náklaďáku se dostáváme k druhé fázi operace. Jejím jediným cílem je eliminovat protivzdušnou obranu, aby nás mohla naložit helikoptéra, jenž je na přesun přeci jen trochu rychlejší a praktičtější. Zejména při takto důležité operaci. Nyní se nacházíme uprostřed malé základny s trojicí odpalovačů protivzdušné obrany. Okamžitě se proto vrhneme doprava za kontejner, abychom unikli pozornosti hlídek. Zůstat příliš dlouho na místě by nás dostalo do hledáčku nepřátel a to ani náhodou není v našem zájmu. V tuto chvíli potřebujeme co nejvíce prostoru se přesunout ke skladišti výbušnin, kde se zmocníme potřebné C4 k likvidaci protivzdušné obrany. Nejprve si však vyčistíme prostor před skladištěm od hlídkujících nepřátel.

Samotné skladiště díky záběru z brífinku nemůžeme minout. Přeci jen budova bez oken s výrazným nápisem EKSPLOSIVA přímo bije do očí. Uvnitř skladiště krom výbušnin můžeme pobrat i nějaké ty zásoby min, granátů a oslňovačů. S nimi následně vyrazíme vyčistit zbytek základny. To není nijak náročné, stačí se držet při zemi a nevzbudit pozornost nepříliš bystrých hlídek. Pozvolna je tak postřílíme, aniž by to sousednímu vojákovi vůbec přišlo divné, že za rachotu střelby vedle něj kolega padl k zemi. Výhodou je, že stráží ve věžích si ani nemusíme všímat. Ty si očividně dávají šlofíka a dění pod nimi jim je naprosto ukradené. Pokud se nedostaneme do bezprostřední blízkosti, tak na naši přítomnost vůbec nezareagují. Máme tak dostatek prostoru dojít k zadní části nosičů raket a připevnit na ně výbušninu.

Po umístění druhé výbušniny bude zapotřebí malého přesunu k druhému táboru. Při něm si je zapotřebí dát pozor na trojici strážných pohybující se v prostoru mezi horním a dolním táborem. Dalším cílem je kulometčík v bunkru, odkud se postaráme o zbylé strážné. Nyní již nic nebrání v umístění výbušniny na poslední protivzdušnou obranu. To je okamžik, kdy nám Anya předává instrukci k přesunu k helipadu. Přilétající vrtulník nás již za okamžik vyzvedne k přesunu do další lokace.