Project I.G.I. – Eagle’s Nest I gameplayPo posledním dobrodružství se Priboi ochotně podělil o všechny informace, co o osobě říkající si EKK ví. Ta podle všeho zřídila tajné výcvikové středisko v pevnosti, jíž dříve využívalo KGB. To sebou nese značnou komplikaci. K tomuto místu je nemožné se přiblížit vrtulníkem. Naštěstí má Anya své zdroje i v Moskvě a ty jí poskytli cennou dokumentaci týkající se tohoto prostoru. Jedinou cestou do Orlího hnízda je lanovka, náš současný cíl. Než se však budeme moci pokusit o průnik do její kabiny, musíme se nejprve zmocnit odstřelovací pušky. Ta leží na komínu budovy v objektu, u něhož právě stojíme. Jak již tolikrát očíhneme rozmístění nepřátel a vydáme se za svým cílem. K jeho dosažení máme i tentokrát povícero možností. Nejideálnější se však jeví obejít oplocení a do této budovy se přikrást zezadu. Zde krom díry ve zdi najdeme i lešení do patra. Je tak jen na nás kudy se rozhodneme do budovy proniknout. Obsadit přízemí není nijak těžké, stačí se postarat o jednomu muže u vchodu. Poté si zde můžeme doplnit nějaké ty granáty a dozbrojit se o Spas 12. Pozornosti by neměli uniknout ani muži v nejbližším okolí budovy. Přeci jen nestojíme o to, aby nám vběhli do zad, až se zaměříme na osazenstvo v patře. Tam se zdržuje čtveřice střelců.

Ať se o ně postaráme pěkně postaru pomocí olova nebo sáhneme po třaskavějším řešení, jsme kousek od dosažení prvního cíle mise. Po naskládaných bednách vyskáčeme na střechu, popadneme Dragunov a pomocí kabelu se přesuneme blíž k další základně. Na prvním sloupu hlídkuje voják, o nějž se můžeme postarat získanou puškou. O muže hlídkujícího pod sloupem se přeci jen raději postaráme jiným kouskem z arzenálu. Nábojů do Dragunova je poskromnu a budou se mnohem více hodit při čistce nadcházející základny. Kam zacílit střeli dost záleží, jakým stylem hodláme skrz základnu projít. V podstatě máme dostatek munice na to se postarat o všechny strážné na věžích a jednu ránu můžeme zacílit i na kameru u vchodu. Ovšem za předpokladu, že neplánujeme proklouznout celou základnou, nýbrž po spuštění generátorů zamířit zpět ke vstupní bráně a základnu obejít bokem, upravíme podle toho i seznam cílů. Samotná cesta ke generátorům není nijak náročná. Poté co projdeme bránou, zamíříme ke skladišti. Na stěně si otevřeme vrata a rozhodně není na škodu se zastavit i v bunkru deaktivovat na dvě minuty kamery. Ty jsou před strojovnou hned dvě, takže drobná výpomoc není na škodu.
Poté, co na ovládacím pultu aktivujeme generátory, přichází rozkaz na přesun ke stanici lanovky na kopci před námi. Jak již bylo dříve poznamenáno, k němu se můžeme vydat stejnou cestou, jakou jsme do této základny pronikli. Ovšem zábavnější je proklouznout přes dvory až k druhé bráně a od té se vydat k cíli. Po troše toho střílení získáme kontrolu nad vstupem do objektu. Tady si je akorát zapotřebí dát pozor na dvojici kamer před vstupem do stanice lanovky. Ale i když některá z nich zachytí padnuvšího vojáka, ničemu to nebrání v poklidu dojít k terminálu, aktivovat jej a pak již jen nasednout do kabiny a nechat se vyvézt do jámy lvové.