Project I.G.I. – Defend Priboi gameplayTajuplná EKK se očividně nehodlá Priboie jen tak vzdát. Naše cesta vlakem je ukončena předčasně příletem dvou stíhaček. To poté stačí jediná raketa do kolejiště před vlak a je o problémy postaráno. No, nedá se nic dělat, musíme Priboie ochránit a eskortovat ho k místu extrakce. K onomu bezpečnému místu nás celou dobu povede, takže jej stačí jen následovat. V tuto chvíli míří k bráně do nedalekého skladovacího prostoru. Hned u brány se sám postará o jednoho strážného a křikne na nás varování o nutnosti mít otevřené oči. To je nejspíše drobné upozornění, abychom veškerou pozornost nezaměřili na vrtulník nad svou hlavou. Reálné nebezpečí totiž číhá mnohem blíže. Vpravo ze zastřešeného prostoru po nás začíná střílet voják. Postaráme se tedy o něj a vrhneme se pod tuto stříšku. Sice se na chvíli odpojíme od Priboie, ale pročištění cesty za to stojí. Okamžitě se postaráme ještě o střelce po naší pravé ruce. Následně zaměříme pozornost na zmetky na rampě a jeden zákeřně číhá ještě v garáži. U té se opětovně spojíme s Priboiem a necháme se dovést ke konci zastřešeného prostoru, odkud máme pěkný výhled na skladiště.

Do něho nás posílá nabrat nějaký ten arzenál. Postaráme se tedy o stráž před skladištěm a vykličkujeme před kulkami toho uvnitř. Odměnou nám jsou Proximity miny. Poté se přesuneme ke stavení vedle brány a skrz okno se postaráme o trojici vojáků. Od nich získáme do své výbavy AK-47, který je přeci jen trochu účinnější, než doposud používaný Uzi. S adekvátním vybavením dojdeme do strážní budky a tlačítkem otevřeme bránu. Na to reaguje i Priboi, který vyrazí ze své současné pozice a dovede nás k opuštěné vesnici. Do té zanedlouho dorazí nepřátelské posily. Ve chvíli, kdy nám zkříží cestu náklaďák, zamíří se Priboi schovat do jednoho s domů. Ideální je jej následovat a využít taktické pozice k zlikvidování přiběhnuvších vojáků. Po odražení této první čtveřice zaměříme pozornost na tu druhou, která přijela v náklaďáku do našich zad. Zda jen upoutáme jejich pozornost a hned se stáhneme zpět do domu či jim pošleme pár ocelových včeliček hned venku je na uvážení každého. Ve chvíli, kdy padne poslední z této druhé čtveřice, opustí Priboi bezpečí domu a začne se přesouvat k patrové budově.

U té nám zanedlouho opětovně zkříží cestu dorazivší posily. O ty se můžeme postarat jedním granátem z M16, abychom měli klidnější závěr mise. Při něm se je ještě zapotřebí postarat o tři vlny trojice střelců. První se nás pokusí zastavit hned vzápětí. Takže ve chvíli, kdy Priboi zaujme pozici v prvním patře, uděláme totéž. Hned co odrazíme tuto vlnu, se Priboi přesune do druhého patra, kde se schová pod schody na střechu. Neklamné to znamení, že se je potřeba postarat o další vlnu střelců. Po jejich zdárném odražení nadešla chvíle se postarat o přijíždějící tank. Pokud jsme to neudělali již dříve, sebereme dvojici Law 80 a vyběhneme s nimi na střechu. Při tomto načasování zachytneme tank v okamžiku, kdy právě přijíždí, což nám dává šanci se o něj postarat z dostatečné vzdálenosti. Přibližně ve stejný okamžik se šikuje další útočná vlna. Není tedy na škodu před samotným přesunem na střechu rozmístit nějakou tu Proximity minu. Nejenže zredukuje počet nepřátel, ale zejména nás varuje před jejich příchodem. Co je však nejpodstatnější, je vysílání zachycené po zničení tanku. Do třiceti vteřin dorazí evakuační vrtulník.