Project I.G.I. – Border Crossing gameplayNadešel čas na oslavu. Harrisonovi se podařilo zajmout Priboie a na nás je jeho transport na základnu k výslechu. Avšak někomu se očividně nelíbí naše snaha mu zkřížit plány. Letka Migů dostává nekompromisní rozkaz k našemu sestřelu. V krkolomném pádu tak končíme zaboření v zemi a můžeme být rádi, že jsme to přežili jen s pořádnou bolestí hlavy. Ale nějaké oslavy jsou zatím předběžné. Rusové odvlekli Priboie a po nás pátrá každá jednotka v okolí. Když k tomu přidáme značně omezený arzenál, máme zaděláno na pořádné komplikace. Vybaveni pouhým nožem se přikrademe zezadu k hlídkujícímu ostřelovači. Jeho Dragunov je už přeci jen trochu použitelnější zbraň k postupu přes hraniční čáru. Než se však vydáme k nedalekým stavením, je zapotřebí si dát pozor na záda. Po cestě naším směrem míří obrněný transportér. Rychle proto zaběhneme za zídku a počkáme, než projede kolem. Máme tak aspoň trochu prostoru si v klidu přečíst instrukce od Anyi. V této misi musíme plně spoléhat na své instinkty, jelikož jsme přišli o své vybavení.

Obhlédneme tedy terén a identifikujeme stráže v okolí již zmíněných stavení. Zvláště pozor si je nutné dát na ostřelovače v oknech nejbližšího domu a toho za ním. Opatrně projdeme dveřmi, čímž upoutáme pozornost vojáka za bednami. Ale jelikož jsme na něho nachystaní, tak pro nás není žádnou hrozbou. Další kroky by měli vést do patra, kde krom zmíněného snipera ještě stojí další muž u kulometu. Postaráme se tedy i o něj a doplníme chabý arzenál o nějakou tu munici. Pak se vrátíme zpět ke dveřím, jimiž vyrazíme na silnici. Držet se silnice je životně důležité, neboť pokud by někoho zlákala průrva ve zdi jakožto možná cesta, tak vběhne přímo před kanón tanku. U rohu budovy si je potřeba položit podstatnou otázku. A tou je, zda jsme při postupu k domu dostali do zaměřovače i druhého ostřelovače v následujícím domě. Pokud ne, nadešel správný čas to napravit. Poté můžeme zamířit na ošetřovnu pobrat něco málo zdraví.

Po krátké zastávce pro zásobník zlikvidovaného ostřelovače se vydáme po cestě. Zanedlouho upoutá naší pozornost hlídka u zaparkovaného džípu. Postarat se o ní Dragunovem je otázkou chvilky, avšak nesmíme při tom přehlédnout důležité upozornění od Anyi. Ta nás varuje před přilétajícím vrtulníkem. Na nic proto nečekáme a pokračujeme k nedalekým stavením, bezpečnému úkrytu před smrtící salvou z nebes. Jelikož je opravdu velice málo času, tak se postaráme jen o dvojici strážných před troskami rozbořeného domu. Ten se na následující chvíle stane naším „domovem“, než se vrtulník vydá doplnit palivo na základnu. Během jeho kroužení nad oblastí máme alespoň čas dočistit okolí domu od zbývajících stráží. Při tom nesmíme zapomenout na dalšího ostřelovače v půdním okně. A pokud zamíříme i pro jeho zásobník, tak nás nesmí zaskočit voják číhající za naskládanými bednami. Pokud by snad měl někdo problém se k pobořenému domku dostat zavčasu, ještě existuje druhá varianta. A to ta, že na varování zareagujeme návratem k předchozímu domu, kde pátrání přečkáme.

V tuto chvíli jsme jen kousek od našeho cíle. K jeho dosažení ještě musíme projít kontrolním bodem. Naproti strážní věži stojí další ošetřovna, před níž hlídkuje voják. A jelikož stojí téměř u tlačítka poplachu, je zapotřebí být přesný v jeho likvidaci. Aktivováním poplachu by nám totiž vyvstali velké potíže se zaparkovaným transportérem. Ten je v tuto chvíli neškodný a tak to také hodláme ponechat. Uvnitř ošetřovny sice najdeme Law 80 pro jeho případnou likvidaci, avšak jde o naprosto zbytečnou komplikaci, co by nás téměř před cílem mohla ohrozit. Vojenská základna je odtud co by kamenem dohodil. Anya nás opětovně upozorní na nebezpečí plynoucí od vrtulníku, to by však bylo aktuální pouze v případě, že by jsme vyvolali poplach. Další to důvod postupovat pěkně v tichosti. To naštěstí není nijak složité. Díky dostatku munice do sniperky z bezpečné vzdálenosti eliminujeme všechny hlídky a nezapomeneme ani na kamery. Následně nám již nic nebrání v poklidu dojít k náklaďáku na silnici a opustit v něm tuto žhavou zónu.