Medal of Honor: Allied Assault – The Communication Blackout gameplayV tuto chvíli stojíme v lesíku nedaleko města. To je pro úspěšné dobytí Schmerzenu důležitým milníkem. Respektive jeho komunikační centrála. Jejím zničením ochromíme komunikaci v celém okolí pevnosti, takže než si někdo všimne probíhající operace, bude již po všem. S touto informací vyrážíme k branám města. Zanedlouho narazíme na cestu, po níž právě procházejí dva vojáci. O oba se postaráme dřív, než se některému podaří doběhnout k nedaleké strážní budce s alarmem. Ale i kdyby se nezadařilo, nevadí. Stačí jen alarm vypnout a odrazit hlídku, která dorazí zkontrolovat situaci. To jsme již u bran města.

Opatrně se vydáme ulicí k prvnímu rozcestí. Na něm si je zapotřebí dát pozor na vojáka v okně domu vpravo. Pokud se o něj zavčasu nepostaráme, spustí alarm. Postup je v takovém případě stejný jako posledně. Dojdeme k alarmu a jednoduše ho vypneme. Další kroky by měli vést do uličky vlevo, v níž vejdeme do druhých dveří po levé straně. Po nutné čistce vnitřku domku vyjdeme na terasu, s níž máme pěkný výhled na komunikační centrálu. To nám dává výtečnou příležitost zlikvidovat z dálky německé hlídky u strážních budek a samozřejmě na věžích. U té vzdálenější je voják u reflektoru dost špatně vidět. Avšak stačí zacílit odstřelovací puškou na šmouhu vlevo od reflektoru a nelze netrefit. Než seběhneme zpět na ulici, ještě neškodí odstranit hlídku u kulometu pod námi.

Jelikož je brána ke komunikačnímu centru z této ulice uzavřená, nezbývá nám nic jiného, než projít městem k té druhé, jíž jsme si mohli všimnout z terasy. Kterou s možností zvolíme je celkem jedno. Jednotlivými uličkami, respektive i přes různá stavení se stejně nakonec dostaneme tam, kam potřebujeme. A tím místem je schodiště kousek, od nějž můžeme vidět kulometnou pozici. Postaráme se tedy o kulometčíka a vyběhneme po schodech nahoru. V tom se nám bude snažit zabránit německá hlídka, ale ta není žádným větším problémem. Stačí se jen v případě potřeby krýt za rantlem můstku a postupně tak zdolat veškerý odpor. Poté naše kroky zamíří vlevo k již několikrát zmíněnému komunikačnímu centru. Cesta doprava je naší únikovou trasou k bytu velitele SS.

Za předpokladu, že jsme si na začátku udělali zastávku na terase, s níž jsme vyčistili prostor kolem centra, tak nám již nikdo nebude bránit v proniknutí do dvojice budov. V každé je zapotřebí umístit dvě nálože na stolek k vysílačkám. A abychom měli naprostou jistotu vyřazení tohoto místa z provozu, další výbušniny přijdou na antény za budovami. Připevněním poslední se pouští odpočet, neklamné znamení se přesunout do bezpečné vzdálenosti. Ohlušující exploze spouští poplach, jenž i přes veškerou snahu nelze vypnout. Bez nějakého čekání se proto začneme přesouvat k únikovému bodu. Při tom je potřeba počítat s tvrdým odporem na každém metru. Tak jako v předchozím levelu, i zde platí pravidlo o nekonečném zástupu přibíhajících vojáků. Není tedy nijak žádoucí se na dlouho zastavit na jednom místě. Zkrátka a dobře, prostřílíme se do velitelova bytu, v němž vyskočíme oknem do parku.