Medal of Honor: Allied Assault – The Command Post gameplayJiž jsme téměř u cíle svého snažení. Schováni na korbě náklaďáku se dostáváme přes vstupní bránu statku. To je chvíle, kdy nás náš řidič informuje o nutnosti seskočit poblíž stodoly. K snadnějšímu postupu od něho ještě dostáváme brokovnici, než jsme definitivně vysazeni. Nedalekými dveřmi vejdeme do stodoly, v níž doplníme zdraví, než se vydáme vstříc průniku na statek. K tomu využijeme postranních dveří stodoly. Pokud jsme se nijak dlouho nezdržovali uvnitř, můžeme ještě zahlédnout odjíždějící náklaďák. A ona cesta, po níž právě jede, je i naším cílem. Jen v postupu k ní využijeme temných stínů. Strážní vlevo nás naprosto nemusejí zajímat. I přes případnou komplikaci nějaké té přestřelky výstřely naprosto ignorují a za žádných okolností nám nevpadnou do zad. Vyrazíme tedy k zídce vpravo, přičemž se cestou postaráme o zdejší stráž. Dále se kolem této zídky přemístíme k silnici. Tu kousek odtud stráží kulometné hnízdo a za ní ještě stojí strážní věž. Odstřelovací puškou se postaráme o hlídku na věži a kolem stanu se protáhneme k vojákům u kulometného hnízda.

Prozatím se nám bez větších problému daří postupovat bez vyvolání poplachu. A v tom by jsme měli pokračovat i na dále. Nejprve tak zlikvidujeme trojici strážných u plotu a následně vyrazíme směrem k zaparkovanému tanku. Kolem něj se pohybují další vojáci, o něž se neškodí v tichosti postarat. Tím máme zabezpečeno venkovní prostranství a můžeme zamířit k budovám statku. Při jejich prohledávání je zapotřebí mít na paměti základní pravidlo, vzbudit co nejméně povyku. Pokud nám to okolnosti dovolí, je nasnadě zastavit jakoukoliv snahu o vyvolání poplachu v samotném zárodku. Ale i kdyby přeci jen někdo spustil poplach, stačí zachovat chladnou hlavu. Jako první po odražení přibíhajících nepřátel je zapotřebí vypnout poplašnou sirénu. Pokud by jsme ji nechali bez povšimnutí, tak k naší pozici budou přibíhat neustále další vojáci, což by s mise učinilo hotové peklo.

V tuto chvíli je totiž zapotřebí projít místnost po místnosti a najít příslušné dokumenty. Odboji by se celkem hodila znalost rozmístění nepřátelských jednotek, takže během svého putování domem musíme najít bojové plány a armádní prohlášení. Tím však úkol nekončí. Když už jsme tady, byl by hřích nevyužít vysílačky k odeslání falešné zprávy měnící cíl dodávky pušek Kar 98 na Courson. Do svého cíle však tyto zbraně ani náhodou nedorazí a výtečně poslouží příslušníkům odboje. A v neposlední řadě se nesmí zapomenout na hlavní důvod, proč jsme zde. Generál Hargrove potřebuje nějaké informace o novém typu německého tanku, takže neuškodí se zmocnit jeho manuálu. Tím máme sice přidělené úkoly splněné, avšak během prohlídky domu můžeme narazit na výbušniny. Ty nám poslouží ke zničení dvojice tanků před statkem. Tato iniciativa bude po zásluze odměněna medailí The Good Conduct Medal.

Po získání všech potřebných dokumentů a vyslání falešných instrukcí ohledně transportu zbraní se nám zpřístupní brána v zadní části statku. V tuto chvíli nám již stačí jen dojít po příslušné cestě k mostu, na němž na nás čeká Manon. Avšak paradoxně tento kratičký výlet dokáže udělat nejvíce vrásek na čele. Zarostlá cesta je relativně nepřehledná, takže během postupu schytáváme zásahy, aniž by jsme tušili, odkud nepřítel střílí. Je tedy nutné postupovat kupředu bleskovým tempem, abychom se dostali na kontaktní vzdálenost dříve, než to schytáme víc, než je zdrávo. Ale i tak stále nemáme vyhráno. Sotva se postaráme o trojici střelců, už na nás zezadu nepříjemně dotírá vlčák. V posledních metrech k náklaďáku si tak musíme neustále hlídat záda před dotírajícími posilami.