Medal of Honor: Allied Assault – Spearhead – Mission 3, Berlin – part 1 gameplayNěmecké válečné mašinérii se pozvolna začínají zadírat kolečka. Společně s ruskými kolegy stojíme v troskách Berlína a plánujeme útok na velitelský štáb, kde se v trezoru nacházejí seznamy špiónů. Jejich odhalení je klíčové, proto jsme také byli přeřazeni k ruským spojencům bojujícím v srdci Třetí říše. Ovšem na nějaké velké rozpravy není čas. Němci možná prohrávají, ale svojí porážku si nejsou ochotni přiznat a do zmaření našich snach nasazují všechny dostupné síly. To nás také nutí s okamžitou platností přejít do obrany a odrazit příchozí útočníky. Hned poté začíná naše pouť k nalezení sestřeleného spojeneckého letadla. To vezlo důležité plány, s jejichž pomocí se nám podaří v sutinách města najít správnou budovu.

Naše cesta začíná překročením mostu, načež k nám vyrazí náklaďák přivážející posily. Máme se tak co ohánět při starosti o všechna nebezpečí číhající na cestě. Německé hlídky, odstřelovači a nešetří se ani těžkou technikou. Je proto potřeba postupovat obezřetně a rychle reagovat na každou změnu situace. Přijíždějící tank je v tomto případě znamením, že jsme u náměstí, na nějž se zřítilo letadlo. O tank se jak jinak postaráme přísavnou minou. Jenže kvůli nevlídnému počasí se budeme potýkat s častým zhášením knotu. Zkrátka déšť a hořící roznětka nejsou příliš velcí kamarádi a bude potřeba improvizovat. Naštěstí stačí do připevněné miny střelit, aby splnila svůj účel.

K havarovanému letadlu poutá pozornost náklaďák s rozsvícenými světli, takže by jsme jej snad neměli přehlédnout. Kousek od letadla poté najdeme na zemi ležet potřebnou mapu, jenž nás provede ulicemi Berlína. A jak již bylo poznamenáno, při této procházce narazíme na dost těžké techniky. I proto nesmíme zapomínat průběžně doplňovat přísavné miny, abychom se zbytečně nedostali do svízelné situace. Ale tím, že snipeři nepatří zrovna k přesným střelcům a přijíždějící tanky nejsou nijak zvlášť agresivní, není nijak náročné se skrz ně prostřílet až k budově velitelství.

Tu postupně prohledáme, dokud se nám nepodaří najít místnost se sejfem. K naší smůle jej žádný nezodpovědný diletant nezapomněl zavřít, takže si musíme ještě opatřit číselnou kombinaci. Tu naštěstí najdeme ležet na stole vedlejší kanceláře. Otevřít sejf je tak pouhou formalitkou. Seznam agentů máme v kapce, přichází na řadu začít myslet na zadní vrátka. Chtě nechtě si musíme přiznat, že jsme hluboko v nepřátelském území a ani náhodou nás nenechají odkráčet s přísně tajnými dokumenty středem. Naštěstí přímo pod našimi okny právě zaparkovat tank, což nám vnukává geniální nápad.