Medal of Honor: Allied Assault – Spearhead – Mission 2, Bastogne – part 1 gameplayMrazivě chladné Ardeny jsou pro spojenecké vojáky hotovým peklem. S minimem sil se musí bránit početní převaze a zásoby mizí závratným tempem. Zoufalá doba si žádá zoufalé činy. Společně se svým týmem proto vyrážíme ukořistit německé zásoby, abychom si trochu osladili ten štědrý večer. Po kratičké instruktáži se vydáme cestou nahoru, což nás zanedlouho přivede k první nepřátelské pozici. Krom několika pěšáků nám bude ztrpčovat život i Nebelwerfer. Urychleně se tedy postaráme o jeho obsluhu a šup zamíříme k němu, abychom jej pro změnu využili k odražení příchozích posil. Raketomet se v tomto případě ukazuje jako vysoce účinný proti pěchotě i přijíždějícímu náklaďáku. V okamžiku, kdy se nám daří zlomit tento pokus o odražení našeho nájezdu, k nám míří velitel s přísavnými minami. Ty se náramně budou hodit při likvidaci nejen tohoto Nebelwerferu.

První kousek máme ze seznamu odškrtnutý a můžeme se vydat k dalšímu nepřátelskému stanovišti. U toho krom Nebelwerferu narážíme i na věž s odstřelovačem. Při likvidaci tohoto stanoviště si však můžeme značně ulehčit práci střelbou do benzínové nádrže. Její exploze se bezpečně postará o veškerý odpor v okolí. Takže si stačí jen v poklidu dojít na věž pro odstřelovací pušku. Tu si můžeme vyzkoušet hned vzápětí, když se proti nám vyřítí dvojice němců. Ti jsou však tím nejmenším problémem, jelikož notoricky známý skřípavý zvuk varuje před blížícím se tankem. Jeho likvidace je krapánek ošemetnou záležitostí. Ono připevnit minu na jedoucí tank chce notnou dávku odvahy i štěstí. Přeci jen je tak snadné skončit pod jeho pásy. K likvidaci proto přistupujeme s maximální opatrností.

Další postup zasněženým lesem nás dovádí k třetímu stanovišti Nebelwerferu. A jak jinak, po likvidaci veškerého odporu se o něj postaráme. Tím se dostáváme k přesunu na poslední stanoviště. K tomu krátce po našem řádění dorazí posily v čele s tankem. Takže nejprve využijeme raketomet ke zničení obrněnce, než si definitivně odškrtneme tuto položku. To jsme již před branami zásobovacího tábora. Hlavní brána je uzavřená, což nás nutí tábor obejít zleva a proniknout dovnitř přes ubytovnu posádky. Tu s precizností sobě vlastní vyčistíme, než se přesuneme na nádvoří. Tím máme základnu pod kontrolou a můžeme zaměřit pozornost na dvojici garáží. V první narazíme na zaparkovaný tank. O ten se pomocí miny můžeme postarat před přesunem ke garáží s náklaďákem. Ten je pro nás nesmírně důležitý, jelikož se na jeho korbě nachází tolik kýžené zásoby. Munice, jídlo a i ty cigarety naše jednotka potřebuje jako sůl.