Medal of Honor: Allied Assault – Spearhead – Mission 1, Normandy – part 2 gameplayPod rouškou tmy vyrážíme v tichosti zredukovat řady nepřátel. Jako první máme na dostřel budovu mlýnu. Hned, co zlikvidujeme osazenstvo této budovy, zaměříme pozornost na nedaleká stavení. Cíl je prostý, vyčistit jejich okolí, abychom se v klidu mohli zaměřit na zničení děla schovaného v kůlně vedle jednoho s domů. Do této kůlny získáme přístup až po plnohodnotné čistce okolí. Ve chvíli, kdy je vzduch čistý, připevní kolega na dveře kůlny výbušninu. Pak je již na nás další nálož připevnit na dělo a po explozi se postarat o hlídku mířící k naší pozici.

Pole, z něhož tato hlídka přiběhla, se následně stává cílem našeho přesunu. Po náspu se kolem nás přežene vlak. Toho si však není nutné všímat, jde jen o kulisu při instruktáži dalšího postupu. Velící úkoluje kolegu k položení nálože na mříž bránící nám v postupu na druhou stranu valu. Naším cílem je spolubojovníka krýt, což vzhledem k nulovému odporu není náročné poslání. Ta pravá zábava začíná až u stavení na druhé straně. To je jak jinak zapotřebí zabezpečit a připravit si tak zázemí k finálnímu útoku na nedaleký statek.

Ve chvíli, kdy se k němu přesuneme, rozkopne velitel vstupní vrata a začíná ta pravá zábava. Na dvorku se dostáváme do křížové palby, což s celého týmu dělá relativně snadný cíl. Je proto nutno bez nějakých okolků zamířit k nejbližší budově a provést čistku. Avšak zatím ještě nenastala ta pravá chvíle na kompletní pročištění. Zároveň je zapotřebí být dostatečně blízko velícímu, jenž má namířeno k vedlejšímu vchodu. Pokud by jsme ho nechali do domu vtrhnout bez krytí, s největší pravděpodobností by padl v boji a mise by skončila neúspěchem. A to samozřejmě nehodláme dopustit, takže jej následujeme a až zabezpečíme tento domek, tak se vydáme dočistit i zbytek usedlosti.

Zlikvidování veškerého odporu nás nasměruje zpět do patra této budovy, kde na nás čeká velící u otevřeného okna. Z něho máme výhled na kanón odstřelující spojenecké pozice. A jak jinak, přichází rozkaz se o něj postarat. Počkáme si, až kolega otevře dveře na terasu, s níž seskočíme kousek od svého cíle. Výbuchem nálože máme téměř hotovo. Stáčí chvíli počkat, než se k nám přesune velící, jehož vyhledá i náš parťák. Tomu se podařilo u řeky objevit pramici, s níž se nepozorovaně dostaneme na druhý břeh a budeme moci splnit hlavní cíl své mise.