Medal of Honor: Allied Assault – Spearhead – Mission 1, Normandy – part 1 gameplayPo dlouhých přípravách je to zde. Den D pro nás začíná ďábelskou jízdou noční oblohou prošpikovanou vybuchujícími šrapnely. Přivítání od sladké Francie by jsme si opravdu představovali trochu jinak. Ale je válka, navíc nejvýznamnější spojenecká ofenziva, v níž právě začínáme hrát svou úlohu hluboko za nepřátelskými liniemi. Náš seskok od samého počátku provází potíže. Štěkající Flaky komplikují život nejednomu kolegovi, takže hned po dopadu se na ně hodláme zaměřit. Nejprve se však budeme muset vypořádat s tvrdým přistáním ve stodole. Po proražení její střechy jsme zůstali vyset na zaseknutém padáku. Bez nějakého váhání se tedy odřízneme (E) a postaráme se příchozí uvítací výbor.

V dalším kroku se přesuneme do patra stodoly a otevřeným průlezem seskočíme do koryta potoka. Ten nás dovádí k louce s Flakem. Hned, co se postaráme o jeho posádku, zamíříme k němu a využijeme jej k likvidaci přijíždějícího náklaďáku. Tato naše akcička připoutala pozornost obsluhy Flaku na vedlejší louce. Odrazíme jejich útok a můžeme se vydat po cestě nahoru. Při postupu narazíme na několik Němců a za nedlouho se náš postup pokusí zastavit střelba s kulometu. Poté, co uštědříme obsluze přesně mířenou spršku střel, doběhneme ke kulometu a využijeme ho k zastavení přibíhajících posil.

První minuty po seskoku máme zdárně za sebou. Nyní zamíříme k nedalekému mlýnu, u něhož drží vojáci Osy v zajetí náš tým. K šťastnému shledání nám v tento okamžik schází jediné, postarat se o přijíždějící tank. Na rozkaz velícího usedneme k Flaku a dávkou střel rozstřílíme Tiger na řešeto. Výsadek i kontakt s ostatními členy diverzního týmu je kompletní. S odhodláním můžeme vyrazit vstříc svému cíli.