Medal of Honor: Allied Assault – Sniper’s Last Stand, Outskirts gameplayPoslední mise potvrdila naše podezření. Němci opravdu vyvinuli novou verzi tanku Tiger, jenž se právě nachází v malém městě necelých 10 mil od Brestnu. Cíl této mise je tedy naprosto zjevný, kontaktovat v troskách městečka tankovou osádku z 6-té brigády, s jejíž pomocí se následně Tigeru zmocníte. Avšak rozhodně to nebude žádná procházka růžovým sadem. Městečko je po celotýdenním bombardování plné sutí, které jsou ideálním útočištěm ostřelovačů. Jejich zvýšenou přítomnost máme dokonce potvrzenou od jednotky působící v této oblasti. Mnoho jejích mužů je odříznuto v odlehlejší části města a budou nesporně rádi, když se s nimi během našeho postupu zkontaktujeme.

Postup polorozbořenými ulicemi je doposud nejnáročnější misí, jíž jsme obdrželi. Nejde o nijak rozlehlý level, ovšem kvůli všudypřítomným ostřelovačům je zapotřebí postupovat obezřetně. A i tak dá celkem zabrat identifikace místa, odkud přicházejí výstřely. Kolikrát schytáme zásah bez toho, aniž by jsme naprosto tušili, odkud přišel a dotyčného střelce najdeme až po přesunutí na jinou pozici. Zkrátka nepřátelským odstřelovačům nebrání stromy ani jiné překážky v přesném zamíření, což o nás ani náhodou neplatí. Dalším negativem je obměna pozic ostřelovačů, takže ve chvíli, kdy si kampaň spustíme nanovo, je potřeba dohledávat další umístění střelců.

Hned v úvodu popojdeme na roh ulice, kde již probíhá přestřelka mezi trojicí vojáků s ostřelovačem v okně vikýře. Bez nějakého dlouhého váhání se o něj postaráme a spojíme se s těmito vojáky. Ti s chutí využijí náš doprovod skrz tuto smrtící past. Velice záhy nás střelbou upozorní na další nepřátele v okně domku vpravo. Postaráme se o všechny ostřelovače, abychom se mohli přesunout do podchodu protějšího domu. Při tom je potřeba si dát pozor na dalšího ostřelovače vlevo poblíž vraku automobilu. Z podchodu vedou schody do patra budovy, kde s největší pravděpodobností narazíme na ostřelovače. Avšak není to podmínkou. Klidně se také může stát, že na nás nečekaně vyskočí Němec ze skříně. Po zajištění oblasti není na škodu překontrolovat, zda se v protějším domě nepohybuje ještě nějaký ten nepřítel a následně do něho přeběhneme. Při tom je zapotřebí počítat s nějakým tím zásahem.

Okny následně opětovně zkontrolujeme dění na ulici. Na jednoho ostřelovače můžeme narazit na střeše vedlejšího domu, kde je navíc nepříjemně skovaný za listy stromu. Další zastávkou jsou okna, mezi nimiž stojí stolek s lékárnou. Ta dozajista přijde vhod, přičemž si dáváme pozor na další ostřelovače. Ten, na něhož narazíme se 100% jistotou, se ukrývá po pravé straně hraniční zástavby budov. Přibližně v tomto místě při dalším postupu narazíme na lékárnu, jíž nám trochu může ztrpčit voják ukrytý v křoví mezi dvěma domy. Ale než se tam vydáme, neškodí ještě zkontrolovat středovou budovu, v níž se taktéž může ukrývat střelec. Tím máme tuto část města pročištěnou a můžeme se vydat do vedlejší ulice. Při tom je zapotřebí dát si pozor na ruiny domu proti nám, kde s oblibou číhá ostřelovač. Následně ještě neškodí překontrolovat okénko věže před námi. To je taktéž výtečnou pozicí pro snipera.

Tím se dostáváme k dalšímu prostranství, kde se vlevo za sutí schovávají vojáci. Než k nim však vyrazíme, tak se postaráme o ostřelovače. Jednoho najdeme v okně vikýře vysoké budovy ve středu. Další se schovává na hromadě dřeva vlevo a na střelce můžeme narazit i vlevo za zídkou u schodů. Nyní již lze bezpečně kontaktovat spojenecké vojáky a doplnit si zdraví lékárnou zde ležící. Další kroky by měli vést do budovy. Od jejíhož rohu jsme zdejší prostranství vyčistili. Nejenže v patře najdeme bedničku granátů a lékárnu, ale zároveň tato budova je jedním z možných umístění potřebné bazuky.

Nenajdeme-li jí zde, nadešel čas vyběhnout po schodech za zídkou. Ve chvíli, kdy sebereme bazuku, máme téměř hotovo. V tuto chvíli nám při špatné konstelaci může ještě zatopit sniper z protějšího domu. Ten je kvůli listí opětovně špatně vidět a nejlepší místo k jeho zaměření je pod schody. Tím máme nejtěžší za sebou. Již stačí jen dojít k vrátkám. Ty jsou však zamčená, takže jsme vyzvání najít jinou cestu. K tomu se stačí jen trochu porozhlédnout po okolí, načež k vrtům doběhnou němečtí vojáci a otevřou je. Přichází tak na řadu poslední přestřelka, než si průchodem projdeme do další části města.