Medal of Honor: Allied Assault – Siedfried Forest gameplayVzdušné síly zaznamenaly několik ztrát poblíž pevnosti Schmerzen, což je vzhledem k lokalitě krajně podezřelé. Proč by po okolí opuštěných lesů byly rozmístěny nákladné protivzdušné kanóny? Nebude tedy od věci se do těchto lesů podívat a postarat se o to, aby německé Flaky již nesundali další průzkumné letadlo. A při té příležitosti se pokusíme přijít na kloub i tajemství Schmerzenu, než na tuto pevnost spojenecké síly povedou útok. Doprostřed opuštěných lesů jsme vysazeni padákem, což sice není nejbezpečnější způsob, ovšem za daných okolností ten nejrychlejší. Zasněžené lesy s hustou mlhou nejsou dvakrát přehledným místem, takže je zapotřebí postupovat obezřetně. Na zdánlivém rozcestí se dáme vpravo, což nás zanedlouho dovede k hlídkovému stanovišti. Hned co se postaráme o nepříjemně pichlavou osádku, tak se vydáme doleva. To nás zanedlouho dostane k prvnímu kanónu. Bez váhání tedy položíme výbušninu a vrátíme se k hlídkovému stanovišti.

Od něj se natočíme dle kompasu do přibližného směru (je to rovně od původního směru příchodu) a popojdeme o pár metrů mezi stromy. Slůvko o pár metrů je potřeba brát vážně, jelikož zde narazíme na další stanoviště hlídky, kde mají pro tentokrát i MG-42. To je také důvod, proč je nejlepší přijít zezadu od prvního stanoviště hlídky. Nezaskočí nás tak nepřipravené střelba kulometu, s níž si není radno zahrávat. Nedaleko od tohoto stanoviště hlídky narazíme ještě na jedno. U něj si je zapotřebí dávat pozor ještě na ostřelovače na nedaleké kamenné vyvýšenině. Po jeho zlikvidování nám již nic nebrání nabrat správný směr k druhému flaku, u něhož stejně jako v předchozím případě umístíme nálož. Primární cíl mise splněn, můžeme se tedy vydat prozkoumat další sektor. Při tomto putování ještě narazíme na německý bunkr.

K naprosté spokojenosti nám stále schází zničit jeden protiletecký kanón. Vydáme se tedy rovně za nosem, tedy za kompasem. Netrvá dlouho, než na vyvýšenině před námi zahlédneme střelce. Postaráme se tedy o něj a zamíříme k jeho pozici. Na té nalezneme bunkr, do nějž neochvějně směřuje ukazatel kompasu. Vrazíme tedy dovnitř a po důkladné čistce vylezeme na jeho střechu. Ta je útočištěm tolik hledaného flaku. Trocha toho čarování s náloží a má letectvo volné pole působnosti. Pro nás však úkol ani zdaleka nekončí. Ještě je zapotřebí dorazit na určené souřadnice. K těm nás jak jinak dovede kompas, jakožto jediný spolehlivý orientační pomocník. Tato túra nás však dování ke skalnímu výstupku. U něj se postaráme o ostřelovače a následně zamíříme vlevo. Zkrátka a jednoduše tuto skálu celou obejdeme. Při tom si je zapotřebí dát pozor na bunkr u cesty k tajemnému objektu, jenž se stal naším dalším cílem.