Medal of Honor: Allied Assault – Scuttling the U-529, Naxos prototype gameplayI když se po nelítostné přestřelce napříč nádvořím základny zdá naprosto nelogické, v tomto levelu jde převážně o misi v utajení. Hned u vstupních dveří do šaten uschováme svou zbraň, abychom na sebe následně navlékli nachystanou uniformu. V převlečení za německého důstojníka se můžeme relativně svobodně pohybovat po areálu. Krátce po našem převlečení vstoupí do šatny dvojice vojáků, což nám zpřístupňuje cestu do místnosti plné strážných. Ty však mnohem více zajímají rozehrané karty, než naše přítomnost, takže kolem nich v tichosti projdeme ke dveřím na druhé straně místnosti. Za nimi se nachází schodiště, které nás dovede ke kontrolnímu stanovišti. Na výzvu vojáka tedy ukážeme odcizené dokumenty, načež projdeme dvoukřídlými dveřmi. V tuto chvíli by to jednoho svádělo zamířit po schodech dolů mezi regály skladu, avšak nejprve je ještě zapotřebí zničit prototyp zařízení. Mineme tedy schodiště a pokračujeme chodbou až do laboratoře.

V té pilně pracuje trojice vědců. Ti ač vypadají naprosto neškodně, u sebe mají pistole a ve chvíli, kdy se pokusíme zničit prototyp, po nás začnou pálit. Vzhledem k otázce, zda si přejeme zůstat o samotě, je tu možná nějaká cesta, jak jim dát najevo, aby opustili místnost. Avšak to se mi nějak nepodařilo převést do praxe, takže jsem využil osvědčenou hrubou sílu. Ta je však do jisté míry sporným bodem v tom, že za blíže neurčených okolností vzbudíme pozornost dělníků ve skladu. A to nám samozřejmě značně znepříjemní život v dalším postupu. Je tak mnohem výhodnější najít onu souhru okolností, kdy v poklidu opustíme rozstřílenou laboratoř bez spuštění poplachu. To nám umožní v klidu projít skladem otevřenými dveřmi vpravo. Ty nás již dovedou do samotných doků. Vydáme se kolem zakotvené ponorky, což nás dovede k dalšímu vojákovi vyžadujícím dokumenty.

Ty mu samozřejmě ochotně ukážeme a nerušeně pokračujeme dál. Kolem této první ponorky projdeme směrem k druhému doku. Před ním však stojí další stráž s jasnými rozkazy nevpustit nikoho s patřičným oprávněním. A to nám současné dokumenty nezajišťují. Musíme se tedy nejprve vydat po schodech nahoru do kanceláře důstojníka. O toho se v tichosti postaráme, přičemž si samozřejmě dáme pozor, aby se vše odehrálo za zavřenými dveřmi. Následně ze stolu uzmeme nové dokumenty, jimiž se prokážeme stráži u doku. Tím se s minimem úsilí dostáváme k ponorce s nainstalovaným prototypem. Nyní již stačí dojít k velitelské věži a vylézt po žebříku k otevřenému poklopu do ponorky.