Medal of Honor: Allied Assault – Omaha Beach gameplayNadchází Den D, chvíle, jenž má definitivně zvrátit průběh války. V rámci největší vojenské operace se právě chystáme na vylodění na Omaha beach. K otevření vrat invazního člunu doslova scházejí vteřiny. Poslední momenty na modlitbu, jelikož se za okamžik spustí hotové peklo. O tom nás nenechává bez pochyb výbuch sousedního člunu. Avšak nejtěžší chvíle teprve mají přijít. Do otevřených vrat se téměř okamžitě spouští sprška kulek. Všude kolem nás začínají padat mrtví k zemi. Není tedy čas na nějaké dlouhé přemýšlení, musíme vyrazit vpřed k nejbližšímu zátarasu. Ty naštěstí působí jako neprůstřelný štít, takže pokud jsme v jeho bezprostřední blízkosti, jsme krytí před nepolevující palbou nepřátelských kulometů. Naším směrem vždy přichází smrtící salva, jenž se následně zaměří na jiné místo na pláži. Tohoto okamžiku je zapotřebí využít k přeběhnutí k dalšímu zátarasu, u něhož přečkáme spršku střel, než vyrazíme opět kupředu.

Tímto stylem dorazíme až na pláž, kde postupujeme nadále stejným stylem. Jen s tím rozdílem, že zde je zapotřebí počítat s minometnou palbou. Takže krom přestávky v nepřátelských salvách je zapotřebí ještě očíhnout intervaly dopadu projektilů minometu. Zkrátka žádná sranda. Naštěstí během svého postupu můžeme narazit na zdravotníka, od něhož dostaneme nějaké ty medikamenty k uzdravení. Máme tak dostatek zdraví k tomu zdolat zbytek pláže až k valu, za nímž jsme v relativním bezpečí. Zde také můžeme požádat dalšího zdravotníka o trochu toho životabudiče, než zamíříme vlevo ke svému kapitánovi. Ten nás úkoluje přinesením výbušných tyčí, které zůstaly ležet u nedalekého kráteru. Chtě nechtě se tak musíme vydat zpět na pláž, abychom se jich zmocnili. Při tom není na škodu využít tohoto kráteru ke krytí, jelikož náš pohyb zanedlouho připoutá pozornost německých střelců. Následně doneseme tyče ke kapitánovi, kde se jich zmocní naši spolubojovníci a s jejich pomocí zničí zátaras s ostnatého drátu. Vytvořenou průrvou následujeme kapitána ke stěně bunkru.

V tuto chvíli nás od okopu vedoucímu ke vstupu do bunkru dělí jen několik metrů, avšak jejich překonání nebude žádný med. O tom se záhy přesvědčí dvojice vojáků, jež kapitán vyšle bunkr obsadit. Ti se během okamžiku stávají snadným terčem pro dvojici kulometčíků. Ztráta spolubojovníků nás staví do pozice osamělého zachránce. Teď musíme k zákopu po úzké cestě obklopené minovým polem doběhnout sami. Ale jak jsme před chvílí mohli na vlastní oči vidět, rovnou to asi nepůjde. K postupnému přebíhání tedy vyžijeme krátery po vybuchlých minách. Hned v tom prvním najdeme u těla padlého vojáka odstřelovací pušku. Ta je neocenitelným pomocníkem při likvidaci obsluhy kulometů během přebíhání mezi krátery. V okamžiku, kdy se dostaneme do samotného okopu, tak dojdeme ke spojeneckému vojákovi, jenž nás varuje před palbou MG z bunkru. Před jeho likvidací není na škodu chvilku počkat, než obsluze dojde munice a bude muset přebít. Pak již stačí poslat do malého okénka několik střel. Nyní se ještě zastavíme v polici pro lékárničku, než se vydáme splnit rozkaz vyčistit bunkr.

Mise pokračuje. Cíl je naprosto jasný, vyčistit nepřátelský bunkr a postarat se o nepříjemnou palbu kulometů. Vyrazíme tedy po schodech vzhůru, což nás dovede ke dveřím, jejichž horní část rozrazil německý voják. Přeskočíme přes ně a kompletně vyčistíme toto patro. Nyní můžeme v poklidu najít žebřík do dalšího patra. Ten byl doposud chráněn krytem, o nějž se nám právě postaral jeden Němec. Hned po jeho likvidaci se pustíme do čistky tohoto patra. To nás přibližuje k našemu hlavnímu cíli. Po vylezení na další žebřík jsme již na vrcholu bunkru, kdy přichází nový rozkaz k eliminaci obsluhy MG42. Postaráme se tedy o místní kulometčíky, načež se chopíme odstřelovačky a sejmeme i dvojici kulometčíků v protějším bunkru. A když už jsme v tom, tam naší pozornosti neujde ani obsluha v kulometných hnízdech. Za kompletní eliminaci této hrozby získáme do své sbírky další medaili, American Campaign Medal. Ke zdárnému dokončení levelu již jen stačí dojít ke dveřím bunkru, které rozrazil jeden voják ve snaze nás marně zastavit.