Medal of Honor: Allied Assault – Diverting the Enemy gameplayNež se zaměříme na svůj primární cíl mise, je zapotřebí nejprve odlákat pozornost německých jednotek v oblasti. K tomu výtečně poslouží diverze v tankovém parku a následné zničení zásobovacího vlaku. Ale hezky pozvolna. Nejsnadnější cestou mezi zaparkované tanky je využití projíždějícího náklaďáku. V okamžiku, kdy projede kolem naší pozice, se za ním rozeběhneme a až zanedlouho zastaví u budky strážného, tak naskočíme na jeho korbu. Na té se bezpovšimnutí dostaneme přímo doprostřed tábora. Tím si značně usnadníme likvidaci hlídek, jelikož na útok ze zálohy nejsou naprosto připravené. Když navíc využijeme své tiché pistole, ani nebudou tušit, že se v jejich blízkosti něco děje. Ale je to jen jedna cesta. Stejně účinně lze do parku proniknout i hrubou silou, jen je zkrátka potřeba počítat s tužším odporem. Tak či onak, cílem je upevnit výbušniny na trojici tanků. Ve chvíli, kdy připevníme poslední, započne odpočet do výbuchu. Není tedy na škodu se přesunout k bunkru s pytlů písku, o nějž je opřena odstřelovací puška.

Ta se nám bude za nedlouho náramně hodit, jelikož se dostáváme ke kolejišti. Hned, co se postaráme o hlídku i jejího vlčáka, tak se nám otevře pohled na páku výhybky. Než se však k ní vydáme, není na škodu zlikvidovat osádku protilehlého bunkru. Přeci jen mají na výhybku přímý výhled a palba s kulometu není dvakrát v našem zájmu. Přehozením výhybky do železniční stanice však ani zdaleka naše práce nekončí. Ještě je zapotřebí se postarat o efektivní explozi vlaku. K tomu je však potřeba překonat německou obranu. Vydáváme se tedy po kolejích do tunelu, v němž na nás čeká nemilé překvapení. Aniž by jsme to tušili, tak na nás zprava spustí palba s Mg-42. Nachází se zde totiž vstup do bunkru, jehož osádku jsme před chvíli eliminovali. V rámci svého předsevzetí dokončíme práci, i když to není podmínkou. Tento bunkr nijak nezapadá do dalšího postupu, jde čistě jen o dobrý pocit. Takže hned po čistce se vrátíme na koleje a ještě kousek pokračujeme k místu, kde další hlídka postává u sudů s benzínem. Je tedy přímo nasnadě se jich zbavit drobet hlučnějším způsobem.

V tomto místě sice koleje pokračují dále rovně, ovšem tím by jsme došli akorát k torzu zničeného železničního kanónu. Pokud někoho netáhne zvědavost se juknout, zatočí do soutěsky vpravo. Ta nás přivádí k vstupu do vojenského komplexu. Nejprve se postaráme o stráž hlídkující před dveřmi a následně zaměříme pozornost na muže u světlometu. V rámci vlastního stylu zde máme povícero možností, jak tuto překážku překonat. Někdo zvolí poklidné proklouznutí pod rouškou tmy, jinému naopak sedne likvidace strážného. To je trochu náročnější, jelikož mu vykukuje jen vršek hlavy, jenž navíc v záři reflektoru není příliš vidět. Prostě opravdová výzva pro ostrostřelce. Následně pronikneme do budovy a chodbou se prostřílíme do patra, kde se dostaneme na terasu se světlometem. To je okamžik, kdy soutěskou přibíhají posily, o něž se je zapotřebí postarat, než se přesuneme do vedlejší místnosti. Z té máme výhled na prostranství železniční zastávky, čehož lze výtečně využít k částečnému úklidu před závěrem levelu. Než se k němu však dostaneme je zapotřebí sjet výtahem o patro níže a chodbou se prostřílet až k východu do kolejiště.

Přímo proti sobě máme vyvýšenou stavbu, v níž se nalézá ovládání výhybky pod ní. Pomocí sniperky se postaráme o hlídkující Němce a po kolejích dojdeme k betonové zarážce servisní koleje. Na tu upevníme výbušninu. Následně vyjdeme po schodech mezi budovy nádraží a v již zmíněné stavbě přehodíme výhybku. Tím je naše diverzní akce hotova. Již jen stačí zaměřit pozornost na náklaďák, u nějž se právě rozsvítili světla. Manonin starý přítel zde již netrpělivě vyčkává, aby nás dovezl k okupovanému francouzskému statku sloužícímu jako německé velitelství, primárnímu cíli naší akce.