Medal of Honor: Allied Assault – Die Sturmgewehr gameplayVeškeré důkazy naznačují, že přísně střežený objekt před námi je tolik hledaná továrna na nový typ zbraně. Útočné pušky STG 44 jsou ve všech ohledech revoluční. Spojují možnost automatické střelby, velké kapacity zásobníku a výtečné přesnosti při střelbě jednotlivými ranami. Naší prioritou se tedy stává získání potřebné výrobní dokumentace a následná sabotáž uskladněných pušek. To značně oslabí bojeschopnost bránících jednotek a usnadní spojencům postup. Další částečně tichá mise může začít. Nejprve dojdeme k plotu, u něhož se postaráme v tichosti o strážného. Další pozornost zaměříme na muže v kulometném hnízdě a na konec si necháme strážného ve věži. Pokud by jsme nejprve zamířili střelbu na věž, tak by bylo nutné čelit palbě MG-42 z bunkru. Ovšem v tomto pořadí jakoby strážný ve věži ani nezaregistroval smrt svého parťáka. Tím máme pročištěno nádvoří a můžeme se přesunout ke dveřím do bunkru.

V něm nejprve zamíříme doprava, kde se v nedaleké místnosti postaráme o důstojníka, jemuž ukořistíme jeho náhradní uniformu. Tak převlek by jsme měli, teď ještě získat potřebné dokumenty. Vydáme se proto chodbou, jenž nás dovede k další místnosti na tomto patře. Před tou se postaráme o dvojici vojáků. Zkrátka, i když už na sobě máme německou uniformu, tak dokud ze stolu v této místnosti nesebereme ještě doklady, tak jsme považováni za hrozbu. Až nyní se můžeme vydat po kovových schodech hluboko do podzemí. Hned za vstupními dveřmi jsme stavěni hlídkou vyžadující papíry (7). S ledovým klidem mu je ukážeme a pokračujeme chodbou až k odbočce s dvojicí dveří. Jedněmi z nich projdeme do místnosti, kde odpočívá další německý důstojník. Tomu se od počátku nebudeme zamlouvat a taktéž nás požádá o předložení dokumentů. Když to uděláme, tak mu netrvá dlouho, než v nás odhalí špeha. Bleskurychle tedy vytasíme svoji pistoli s tlumičem a umlčíme ho dříve, než vyvolá rozruch. Následně ze stolu sebereme nové papíry, s nimiž se můžeme vydat hlouběji do nitra továrny. Chodbou dojdeme k dalšímu strážnímu stanovišti. Krom hlídky je zde ve výklenku umístěno i MG-42, takže v poklidu po výzvě ukážeme ukořistěné dokumenty a pokračujeme dveřmi vlevo. Ty nás skrz ubytovnu stráží dostávají k přístupové chodbě ke skladišti.

Zde není na škodu ignorovat schodiště a zkrátit si cestu seskočením. Nejenže je to rychlejší, ale zejména se vyhneme strážnému pod schody, co by předčasně odhalil náš převlek. Takto máme ještě trochu klidu projít chodbu k dvojitým vratům po pravé straně. Za nimi najdeme vědeckého pracovníka poblíž stolku s potřebnou dokumentací k výrobě STG 44. V tichosti se postaráme o vědce, usurpujeme si materiály ze stolu a přesuneme se do skladiště na konci chodby. V něm se zmocníme posledního modelu útočné pušky, načež za bednami umístíme výbušninu. Bez nějakého čekání se vrátíme na chodbu a připravíme se na zběsilý útěk. Pokud se nám až do tohoto okamžiku dařilo unikat pozornosti stráží, tak to se ohlušující explozí změní. A to je také důvod, proč je potřeba urychleně opustit skladiště. Rozhodně by nikdo nechtěl stát uvnitř v okamžiku, kdy dojde k detonaci.

Od tohoto okamžiku je potřeba stejnou cestou postupovat vpřed. Ideálně bez nějakých větších zastávek, jelikož k naší pozici nepřetržitě přibíhají další a další strážní. Během této cesty si je akorát potřeba dát pozor na kulomet, který jsme opačnou cestou míjeli. Zkrátka až dorazíme k dveřím, za nimiž si jej pamatujeme, stačí použít granát a on se o vše postará. Poté můžeme opět pokračovat ve spanilé jízdě až k východu z bunkru. Přibíhající stráže nám zde otevřeli branku po levé straně, jíž proklouzneme na dvorek s rozmístěnými bednami. Než se tam však vydáme, je ještě zapotřebí se postarat o strážné na věžích. Jednu máme v tuto chvíli přímo před sebou a reflektor té druhé nás oslní hned za rohem budovy. Při likvidování těchto stráží je zapotřebí mít na mysli neúnavný příliv dalších nepřátel. Takže ideálně je zapotřebí nejprve odrazit příchozí vlnu a pak se rychle zahledět do dalekohledu odstřelovací pušky.

Bez stráží na věžích máme volný prostor k překonání tohoto dvora. Při tom je však ještě zapotřebí si dát pozor na stráže v průzorech středového bunkru. Na ně máme výtečný výhled od beden, kde je i trochu toho času promyslet strategii. Své dokáže vykonat dobře hozený granát, avšak větší problém při dobrém míření nedělá ani ruční vypořádání s touto hrozbou. Následně již nic nebrání obejít tuto budovu a dostat se na prostranství s bránou. Než k ní však zamíříme, neškodí se ještě zastavit v levém bunkru. Při jeho čistce se totiž postaráme i obsluhu kulometů, čímž si případně ušetříme dost starostí, kdybychom chtěli k bráně zamířit rovnou. Nyní však již jejím směrem žádná hrozba nemíří a můžeme se jí relativně bezpečně protáhnout. Slůvko relativně bylo zvoleno schválně, jelikož na nás zde ještě čeká přestřelka, než se budeme moci vydat směrem k městu, další zastávce tohoto dobrodružství.