Medal of Honor: Allied Assault – BreakThrough – The Airfield At Caltagirone gameplayVelící důstojník 505 k nám spěchá s mapou, nad níž nás instruuje o nadcházející diverzi strategického letiště. Před tím je však ještě zapotřebí vyřadit nepřátelskou komunikaci. Toho dosáhneme celkem snadno zničením nedaleké komunikační věže. K té se vydáváme přilehlou cestou. Zanedlouho narážíme na kontrolní stanoviště. Postaráme se o stráž venku, na což zareagují i muži uvnitř domku. Při společné palbě si je potřeba dávat pozor na toho svého vyvedeného kolegu. Ten si s ničím nebere servítky a pokud má zamířeno, neřeší, jestli v trajektorii kulky náhodou nestojíme i my. Chce si to zkrátka dávat pozor, aby nestál přesně za námi. Jinak se o něho nijak nemusíme starat, je přeci ostříleným veteránem, co už pár potyček zažil. Na tu další nemusíme ani nijak dlouho čekat. Po pár krocích upoutáváme pozornost muže u kulometu. V ideálním případě jej stihneme pořešit, než na nás zaměří palbu. V tom horším scénáři využijeme kamenu jako krytu a ve správný okamžik spravíme reparát. Následně za ním pošleme i další vojáky reagující na náš vpád.

Za příští zatáčkou narážíme na oplocení kolem komunikační věže. Po likvidaci hlídek se zastavíme ve stanu doplnit pošramocené zdraví. Pak již nic nebrání zamířit ke věži, k jejímuž úpatí připevníme nálož. A jelikož půjde celá věž k zemi, zašijeme se do dostatečné vzdálenosti. První bod mise je úspěšně za námi a bez kontaktu s vnějškem zvládneme na letišti vyvolat potřebný chaos. K přesunu využijeme odstaveného džípu. A jelikož nelze očekávat vyhlídkovou projížďku skrz nepřátelské území, chápeme se kulometu. S ním kropíme vše, co se jen pohne. A je naprosto jedno, zda nás právě pronásleduje náklaďák plný vojáků, střelec na motorce nebo jen někde postává italská hlídka. Adrenalinovou jízdu zakončuje až prudké zabrzdění u brány letiště. Práce hochů od 505-ky končí, další postup je již v našich rukách. Do nich na rozloučenou dostáváme tichou pušku DeLisle, s níž bude lahoda nenápadně eliminovat osazenstvo letiště.

Svým způsobem nás čeká chvilková stealth akce, při níž se prokousáváme od jednoho hangáru k druhému. V každém z nich sabotujeme řízení stihačky zapříčiňující naprosté selhání kontroly při pokusu odstartovat. Před jednotlivými hangáry jsou postavené i strážní věže. Do nich je kvůli bednění dost špatně vidět, což zapřičiňuje, že je strážný dobře zaměřitelný snad jen zepředu. Chce se to tedy vyhýbat jeho světlometu. Ale jelikož s ním kontroluje celkem velký prostor, není až tolik náročné vyčíhnout vhodný okamžik. Dvojici hangárů najdeme hned vedle sebe. Následně se zastavíme v jídelně, v níž v kuchyni najdeme ležet lékárnu. Kroky od ní nás zavedou k třetímu hangáru. Proti němu stojí dvojice staveb připomínající další hangáry. Avšak ve skutečnosti to jsou ubikace posádky. V té první najdeme trojici vojáků hrát u stolu partičku karet. Ty můžeme naprosto ignorovat. Pokud nevzbudíme něčím jejich pozornost, tak nezvednou zrak od svých karet.

Pro nás je mnohem důležitější až druhá ubikace. V té spí několik mužů. Ale očividně mají hodně slabí spánek, jelikož stačí pár kroků do místnosti, aby vyskočili a chopili se svých zbraní. Nezbývá nám proto nic jiného, než si cestu skrz pročistit. Přes spojovací nádvoří projdeme do zasedací místnosti. V té právě dvojice vědátorů vede přednášku pro několik vyvolených. No, nedá se nic dělat, přebereme školení na svá bedra a naučíme dotyčné trochu praxe o balistické dráze. Průchod tímto stavením nás dostává na vzletovou dráhu. To jsme jen co by kamenem dohodil od posledního hangáru. V něm uděláme svou špinavou diverzní práci, na což zamíříme do řídící věže. V polici najdeme nějakou tu munici a lékárnu. Avšak mnohem zajímavější je vitrínka na druhé straně.

V té si italští důstojníci vystavili trofejní Vickers-Berthier. Lehký kulomet, jehož služby oceníme po vyvolání poplachu pomocí vysílačky. A jelikož posádce schází jakákoliv zpětná vazba, tak poměrně panikaří. To nám usnadňuje s využitím výškové převahy získat kontrolu nad dvorem pod námi. Prvotně se to chce zaměřit na muže s panzery ve věžích. Ti jsou jedinou reálnější hrozbou, zbytek mužů ochotně umírá jen se symbolickým nástinem odporu. S klidným svědomím tak můžeme dojít ke svému odvozu. Britský důstojník, hodlá ještě využít naše specifické dovednosti.