Medal of Honor: Allied Assault – BreakThrough – Monte Casino II gameplayZáchranná mise ani zdaleka neskončila. Společně s medikem pokračujeme hledat další nezvěstné muže. Po krátké instruktáži vyrážíme vstříc prvnímu konfliktu. Nepřátele nejen obsadili ulici, ale i ruiny poničených domu. Je proto nanejvýš důležitý opatrný přístup při postupu vpřed. Na to nás upozorní i přílet Štuky. Shozená puma nám blokuje další přesun po ulici. Nezbývá tedy nic jiného, než rozrazit dveře do nejbližší budovy. V té zanedlouho najdeme skupinku britských vojáků pečující o zraněného. Toho se okamžitě ujímá medik, jemuž je jasné, že tento muž potřebuje jeho péči. Nedá se nic dělat, do dalšího pátrání se budeme muset pustit již sami. Při zkoumání, kudy vyrazit dál, upoutává pozornost všech přítomných blížící se zvuk tanku. Letmý pohled z okna podezření potvrzuje. K naší pozici dorazil tank a ani náhodou nás nehodlá šetřit. Bez váhání popadneme PIAT, s nímž agresorovi vysvětlíme, že sice děkujeme za proražení průchodu, ale ani náhodou nehodláme jeho přítomnost tolerovat. Standardně by měli stačit tři až čtyři výstřely. Ovšem i kdyby někdo potřeboval přidat nějaký navíc, leží v rohu místnosti bedna s dalšími střelami.

Na konci ulice se protáhneme rozbořeným domem na dvůr se schodištěm. Než se po něm vydáme k velitelství s celou, neškodí se zastavit na korbě zaparkovaného náklaďáku. Za bednami zde najdeme munici pro Sten. A při jejím akutním nedostatku by byl hřích ji nechat ležet ladem. Zamčené dveře cely pro nás nejsou žádným překvapením. Bez váhání dojdeme do kanceláře důstojníka, kde najdeme na stole ležet potřebné klíče. Pro zajatce je pohled na známou tvář pohlazením po duši. Mají však obavy o své další kamarády, kteří jsou stále někde tam venku. Děláme tedy čelem vzad, přičemž venku narážíme na dorazivší posily. Ty k příjezdu využili dříve zamčená vrata. Kousek za nimi v ruinách číhá uvítací výbor v podobě kulometného hnízda. Naštěstí tu za rohem najdeme lékárnu, takže není problém případnou újmu na zdraví zahojit.

V tuto chvíli se je zapotřebí na chvíli zastavit k promyšlení dalšího postupu. Dopadající dělostřelecké granáty nejsou zrovna ideálním prostředím pro vycházku. Zkrátka a dobře, zkoušet proběhnout se rovná sebevraždě. Mnohem bezpečnější je vyhrabat v arzenálu sniperku a poslat pozdrav obsluze děla. To pro nás v následujícím okamžiku splní i praktickou úlohu. Vlevo za zátarasem stojí nepřátelský tank, ideální to cíl pro cvičnou střelbu. Než se však posadíme k dělu, není na škodu vykouknout zpoza rohu a odstřelit střelce v okně nad ním. Při otáčení děla nic nezkazíme posláním jedné střely do věže před námi. V té se ukrývá otravný voják, a jelikož dělo stihne přebít, než ho dotočíme na tank, tak tím nic nezkazíme. Následně ke kolu děla připneme nálož. Po jejím výbuchu se ze dveří za dělem vyřítí voják. Máme hned přehled o dalším postupu. Než však zamíříme do budovy, pobereme ještě munici do Stenu ležící na bednách v rohu ulice za dělem.

Po kratičké čistce skrz budovu vycházíme zpět na ulici. Konkrétně stojíme vedle zničeného tanku. V tomto místě najdeme munici do pušky. Ta se bezezbytku bude hodit, jelikož na konci této ulice nás čeká náročná záchranná akce. V okamžiku, kdy se blížíme ke konci ulice, vyvádí italský důstojník zajatého brita. Bleskurychle sejmeme důstojníka, než obrátíme pozornost na ostatní ozbrojence. K zdárnému splnění tohoto úkolu je zapotřebí rychlá a přesná střelba, aby žádný voják nedostal příležitost zajatce zabít. Jeho záchrana je klíčová k záchraně dalších zadržených spojenců. I když se nám podaří k nim dostat, někdo bude muset zajistit jejich odvoz. V tento okamžik se tedy prozatím naše cesty rozdělují. V navazující uličce si dáme pozor na střelce na střeše a zejména na kulometčíka v okně vlevo. Při jeho likvidaci není příliš prostoru na taktizování, jelikož k naší pozici míří další tank. A pokud zůstaneme příliš dlouho zaseknutí se zaměřením kulometčíka, dočkáme se nepříjemného pozdravu od posádky tanku. Mnohem lepší volbou je ten pozdrav poslat pomocí přítomného děla jim.

Poté jako posledně připneme na dělo výbušninu a proklestíme si cestu ulicemi k velitelství. Na nádvoří před ním najdeme mezi věcmi nešťastně zahynuvších hlídek náboje do Stenu a ve stanu leží příjemná lékárna. Ve chvíli, kdy se přiblížíme k hlavní budově, na sebe oknem upozorňují zajatí britové. K naší smůle jsou dveře do velitelství zablokované a poblíž není žádný jiný vhodný vchod. No nedá se nic dělat, musíme si vyrobit vlastní. Usedneme k dělu, natočíme ho směrem na dveře a prorazíme si do zdi otvor. Poté na něj můžeme připevnit výbušninu, abychom na to v následujícím spěchu nezapomněli. Na stolku za dveřmi leží krabička nábojů do pušky, kdyby byl náhodou někdo na suchu. Připraveni na nejhorší vyjdeme po schodek za brity. Po kratičkém prohození pár slov na nádvoří přijíždí náš odvoz. Nadchází závěrečná adrenalinová jízda. Při přesunu prvního brita vyřídíme skupinku nepřátel, než se taktéž přesuneme na korbu náklaďáku. Teď je zapotřebí krýt i ostatní muže během jejich přesunu.

Při tom se primárně zaměříme na střelce v levém okně velitelství a jeho kolegu vlevo na střeše. Pak dle preferencí zlikvidujeme střelce vpravo a toho otrapu v pobořeném domku vedle náklaďáku. Další zajatec je bezpečně na korbě, tak teď ještě jednoho. Při této krycí palbě je zapotřebí zaměřit pozornost vpravo od náklaďáku. V uličce mezi domky vyběhne voják. Toho si však není potřeba zatím všímat. Máme-li potřebu někoho sejmout, zaměříme pozornost spíše do okna domku vlevo. Pak se to chce rychle otočit. Na střeše budovy v našich zádech stojí zmetek s Panzerscheckem. Jeho likvidace je klíčová k zdárnému dokončení. Poté se opětovně ještě zaměřme na pobořený domek, na jehož střechu dorazil střelec.