Medal of Honor: Allied Assault – BreakThrough – Glider Landing gameplayOpětovně máme před sebou náročnou misi. Společně s dalšími muži se chystáme na výsadek v Itálii. Jako ideální dopravní prostředek se jeví kluzák, v němž také právě sedíme. Ale jak se již stalo zvykem, ani náhodou si neužijeme poklidné přistání. Netrvá dlouho a kolem nás začnou vybuchovat granáty protiletecké obrany. Ty by sami o sobě nebyli až takovým problémem, kdyby kluzák nedostal přímý zásah s Flaku. Absolvovaný tvrdá dopad okamžitě běží zkontrolovat italská hlídka. Již není na co čekat, vyprostíme se ze sedačky (E) a postaráme se o ně. Ač jsme přišli o zbytek týmu, je zapotřebí pokračovat ve splnění úkolu. Zničit obranu je v tuto chvíli životně důležité pro eliminování ztrát ve vlastních řadách. Bez váhání proto zamíříme k nejbližšímu Flaku. Čtyřčlenná posádka není nijak velkým problémem, takže během mžiku můžeme pokládat trhavinu. Ovšem s tím není kam pospíchat. Rozhodně se nic nezkazí chvilku posečkat a využít Flak ke zničení přijíždějícího náklaďáku s posilami.

Jen o kousek dál na malém návrší narazíme na dělo. U něj si krom čtyřčlenné posádky musíme dát pozor na kulometčíka. I k tomuto stanovišti za několik okamžiků dorazí náklaďák s posilami. Není tedy nic snadnějšího, než si jedním dobře mířeným výstřelem ušetřit práci. Ovšem ještě je zapotřebí si dát pozor na druhou pěší vlnu. Až po jejím odražení se můžeme přesunout k dalšímu Flaku. V okamžiku, kdy noční klid prořízne alarmující píšťalka, je jasné, že jsme na místě. Hned, co vyřídíme přiběhnuvší obránce, zaměříme pozornost na posádku Flaku. Likvidaci Flaku se nám ještě pokusí znepříjemnit vojáci na vyvýšeninách kolem cesty. Není proto od věci se nejprve postarat o ně a až teprve potom o samotný Flak. Tím máme tři kousky na svém kontě, tedy rovnou polovinu. Během dalšího putování narážíme na další havarovaný kluzák. Jeho osádka měla přeci jen trochu víc štěstí, než my. Nyní však čelí útoku Italů. Chvíle jak stvořená pro trochu toho hrdinství.

V doprovodu nalezených spojenců zamíříme k nedalekému dělu. Při jeho obsazování si to chce dát pozor na kousavé kulometné hnízdo. Než však stihneme zaměřit pozornost na samotné dělo, slyšíme zvuk blížícího vozidla. Po kolejích k nám doráží obrněnec. Urychleně zamiřme k dělu a zničíme ho dříve, než obrátí pozornost naším směrem. Pokud by se mu podařilo zničit dělo, je to konečná. Již by jsme se nemohli vydat po mostě dál. Dalším drobným zjištěním je zastavení u kulometného hnízda pro lékárnu. Ve chvíli, kdy se k němu přiblížíme, přiběhne naší pozornost otestovat skupina střelců. Není-li to nezbytné, je mnohem lepší se kulometu vyhnout a tuto partičku minout. Ono úplně stačí dobrodružství, co se na nás chystá. Za mostem stojí zdánlivě rozstřílená vodní nádrž. Jenže v okamžiku, kdy se k ní přiblížíme, začne naším směrem štěkat kulomet. Z úkrytu se postaráme o střelce a vylezeme na horu dorazit i druhého. Při té příležitosti pobereme munici a lékárnu. Hned poté, nebo před tím se chopíme kulometu na druhou stranu a zredukujeme šik nepřátel.

To se již pomalu blížíme ke konci svého putování. U tunelu zavaleného havarovaným kluzákem zamíříme po stráni nahoru k poslednímu Flaku. Jeho zrádnost tkví v nepřehledném terénu. Občas se mi stalo, že jsem posádku musel vykosit jen podle záblesků zbraní, protože v tom křoví nebyli pořádně vidět. Další zádrhel nastává při přiblížení. Za malý okamžik se na vyvýšeninách objeví fašisti a další vlna přichází po cestě. Po jejich odražení se tak jako již několikrát shýbneme položit výbušninu, před posledním přesunem. Ten nás dostává k 505 letecké jednotce. Ty s povděkem kvitují naší přítomnost. Další zbraň k odražení přicházejícího útoku. Bez váhání zamíříme k dělu, s jehož pomocí se postaráme o tank. Ten se primárně zaměřuje na letadlo. To se mu nesmí podařit zničit. Naštěstí stačí dva přímé zásahy a tato hrozba je minulostí. Tím svou pozornost přesuneme k pěchotním jednotkám. Těm se pro změnu nesmí podařit pobít všechny členy 505. S nasazením vlastního života se vrhneme do boje. Tím máme pro tentokrát téměř hotovo. K dokonalosti stačí již jen položit nálož k dělu a nabrat síly na následující šichtu.