Medal of Honor: Allied Assault – BreakThrough – Battle Kasserine Pass II gameplayJako součástí konvoje postupujeme v ofenzivě. Poklidný postup krajinou však nemá příliš dlouhého trvání. Za nedlouho vedoucí tank schytá zásah nepřátelského dělostřelectva. Zbylé tanky okamžitě reagují a schovávají se za kamenný výčnělek. To je signál pro pěchotu, aby vyrazila pročistit cestu. Seskakujeme tedy z džípu, přičemž dostáváme do vínku nějaké ty výbušniny a minohledačku. Společně s dalšími členy oddílu se soustředíme na nepřátelské síly směřující od římsy vpravo. Tak jako v první misi i zde se je zapotřebí držet myšlenky, že jejich vřavy jsou nekonečné. Je proto naprosto zbytečné se snažit získat plnou kontrolu nad prostorem. Hned jak se nám podaří odrazit útočnou vlnu, se vrhneme na zmíněnou římsu. To je okamžik, kdy se konečně probouzí i osádka tanku a definitivně se postará o kousavé kulometné hnízdo. Bez tohoto ohrožení již není náročné se prokousat k nepřátelskému stanovišti.

Kousíček za ním narážíme na varovné cedule upozorňující na minové pole. Vyndáme nafasovanou minohledačku, s jejímž využitím tuto překážku hravě překonáme. Stačí si ručičku držet pěkně v prostředku. Jakmile se vychýlí doprava, tak se nacházíme poblíž miny a není vůbec špatným nápadem ustoupit trochu bokem před dalším krokem vpřed. Nyní se již nacházíme u trojice děl. Hned, co se postaráme o přítomné ozbrojence, přicházejí na řadu i ony. Dle preference se o ně můžeme postarat připevněním výbušniny k hlavni či nejprve využít jednoho děla ke zničení ostatních a následně se postaráme i o ono poslední. To je chvíle, kdy ze stanu vedle děla za můstkem přibíhají nějaké ty posily. Obligátně se o ně postaráme a dojdeme si do stanu pro odstřelovací pušku. Následně zamíříme po cestě dolů k džípu velitele.

Od něj dostáváme instrukci chránit tank pročisťující cestu od položených min. V rámci možností se tedy začneme v jeho blízkosti přesouvat. To je zapotřebí provádět opatrně, jelikož všechny vozidla v koloně si s tím neberou servítky a s klidným svědomím nás i přejedou. Při tom dostáváme do hledáčku pušky každého vojáka snažícího se ohrozit jak nás, tak vedoucí tank. Postaráme se tak o muže s Panzeshecky i osádky protitankových pušek. Ale i tak nakonec o tento speciálně upravený tank přijdeme. Naštěstí je to až po dosažení fašistického bunkru. Ten zastává důležitou logistickou úlohu a je nesmírně důležité jej zničit.

K tomu je zapotřebí se prostřílet útrobami bunkru až k muničnímu skladu, v němž umístíme nálož. Při bránění tohoto skladu je zapotřebí počítat se silným odporem. Ale s drobnou výpomocí granátu to není až tak náročné, jak se v první okamžik zdá. Po potřebné čistce umístíme časovanou nálož. Od tohoto okamžiku máme 30 vteřin na opuštění bunkru. To je relativně spoustu času. Stačí se totiž akorát vrátit do chodby před skladem, kam mezitím vrazili muži z dříve uzamčených dveří. Za nimi se nachází žebřík vedoucí napovrch. Stačí tedy urychleně vylézt a nenechat se střelit do zad dvojicí fašistů odrážejících zbylé spojence. Mise splněna. Vrátíme se zpět ke konvoji pokračujícího posílit ofenzivu u nedalekého města.