Medal of Honor: Allied Assault – BreakThrough – Anzio gameplayVysazeni v terénu dostáváme vysílačkou instruktáž k probíhající misi. V její první fázi dostáváme za úkol zničit veškerou munici, jíž nepřítel přepravuje na frontu. V poklidu si tedy položíme na kopci detonátor a zaběhneme za balvan u silnice připevnit výbušninu. Zda to uděláme přesně v tomto pořadí nebo přesně opačně je naprosto jedno. Důležité je, aby obě komponenty byly na svém místě a my mohli vyčkat příjezdu kolony. Ta se také za okamžik pod námi objevuje. Ideálně necháme první vozidlo minout balvan a v okamžiku, kdy se k němu přiblíží i druhé, stiskneme páku detonátoru. Tím si ušetříme trochu té práce, jelikož výbuch zničí obě tyto vozidla. O to méně se pod kopcem navrší zmatených vojáků, o něž se je potřeba postarat. Po zajištění prostoru se vydáme k autům dokončit dílo zkázy. K motoru těch, co unikli poškození výbuchem kamene, připevníme trhavinu dodatečně.

Nezbytné zásoby k místu určení nedorazí, čas zaměřit pozornost na nepřátelské stanoviště. V něm je zapotřebí počítat se silnou koncentrací zbraní. Hned co si vyčistíme přízemi, případně pobereme lékárnu v kumbálu, otočíme pozornost k patru. Dveře přímo proti schodům vedou do ložnice důstojníka, u něhož najdeme tolik kýženou mapu s rozložením nepřátelských sil. Ač máme práci v této budově vyřízenou, rozhodně se vyplatí prohledat i ostatní místnosti. V nich najdeme potřebnou munici. Za zastávku stojí i terasa. I na té se zabydleli střelci, o něž se je potřeba postarat. A když už tu jsme, tak si pročistíme prostor před budovou. Někdo ocení i bedýnku granátu, co zde leží. Munice je doplněna, nepřátele, co by nás mohli zaskočit do zad zlikvidováni, tak se již můžeme vrátit do přízemí ke dveřím v zadní místnosti.

Postup směrem k železnici se nám velice brzo pokusí znepříjemnit kulometné hnízdo. Pokud si jej zavčasu všimneme, dostaneme prostor se o obsluhu postarat dříve, než se na nás zaměří. Ale ani při zaváhání není důvod k zoufalství. Ke krytí lze celkem efektivně využít odstavený náklaďák. Jen si je při tom důležité držet ze začátku odstup. A to z prostého důvodu. Několik zásahů kulometu má tendenci vyvolat explozi, u níž ani náhodou nechceme být. Zkrátka za předpokladu, že nemáme dobrý výhled na kulometčíka, tak je lepší ho nejprve nechat náklaďák zničit a ke krytí využít až jeho vrak. Z jeho bezpečí se postaráme o kulomet i ostatní vojáky. Při pohybu k hnízdu si dáváme pozor na další kulomet o pár metrů dál.

Nyní stojíme pod kopcem vedoucím ke koleji s vlakem vezoucím železniční kanón K5. Pozornější dozajista již dávno zaměřili svůj zrak na Flak. Ten můžeme použít k redukci nepřátel běžících z kopce k nám. Při tom si však nesmíme zapomenout hlídat záda. Ono za burácejícím Flakem se relativně snadno přeslechne přijíždějící náklaďák. Není tedy na škodu si jej pohlídat a zavčasu na něj Flak obrátit, než z korby seskočí nepřátelští vojáci. Tím máme volný přístup k železnici. U té dočistíme zbytek odporu, než přelezeme na druhou stranu železnice. Z této strany máme přístup k žebříku na K5. Té připevníme dvojici výbušnin na hlaveň a urychleně seskočíme na zem. První K5 zničená, nadešel čas se přesunout k další.

Skrz vagón, jenž nám zpřístupnili vojáci otevřením vrat, projdeme do následujícího. V něm se povaluje lékárnička, takže by byla škoda seskočit do kolejiště již mezi vagóny. Takhle si poklidně otevřeme vrata tohoto vagónu, vykloníme se a zredukujeme odpor u obrněnce AB41. Ten se na několik okamžiků stane naším průvodcem. Jeho palebnou silou zlikvidujeme vše, co nám přijde do cesty. K ničení pěchoty je jako dělaný kulomet. Na větší překážky tu máme kanón. Rozjedeme se tedy po kolejích a necháváme za sebou dílo zkázy. Střelbu do nepřátel prokládáme ničením železničních zátarasů. Proženeme se kolem kulometných hnízd, strážných věží a z mostu se nás pokusí zastavit další obrněnec. Tento most je místem poslední přestřelky. Za ním se koleje začínají zvažovat, což zapříčiní nabrání rychlosti. Takové, aby zapříčinila pořádný rozruch, když AB41 pod kopcem narazí do druhé K5. Těsně před nárazem je zapotřebí vyskočit a vychutnat si destrukční podívanou.